Vasaros sezono palydėtuvės su sielos gydytoja

Laurynas R. MISEVIČIUS – specialiai Lietuvai iš Portlando

Ne kartą ir ne du esu girdėjęs apie Lietuvos estradinės muzikos pasaulio žvaigždžių staigmenas gimtadienio ar vestuvių šventėse, kuomet sukaktuvininkas ar jaunieji iki paskutinio momento nežino apie garsaus atlikėjo dalyvavimą jų iškilmėse – tą iš anksto, žinodami šventės kaltininko norus, būną suderinę šeimos nariai arba renginio planuotojai.

Į panašias aplinkybes savo gyvenime ne sykį buvo patekusi ir legendinės grupės „Sekmadienis“ vokalistė Jūratė Miliauskaitė, muzikos mokytojo Antano Dargio dėka prieš 30 metų pradėjusi dainuoti gimtuosiuose Mažeikiuose, tačiau pastarąjį ketvirtį amžiaus praleidusi Kaune. Vaikų dainorėlių grupės „Saulės vaikai“ vadovė pasakojo, kad šiais laikais toks pasveikinimas gimimo dienos proga itin populiarus, o neretas solinezantas, išvydęs žinomą atlikėją savo namų tarpduryje, netenka žado…

2) „Sekmadienio“ grupės įkūrėjas Antanas Dargis (dešinėje) apdovanotas Mažeikių miesto juosta

Vis dėlto kažin ar pati Jūratė kada nors būtų įsivaizdavusi tokioje pat situacijoje atsidursianti pati! Po trejų metų planavimo ištaikiusi progą tarp savo nesibaigiančių koncertinių kelionių ir kitų darbų aplankyti fantastiška gamta garsėjantį Oregoną ir pakoncertuoti Portlando apylinkių lietuviams J. Miliauskaitė viešėjo ir dramatiška pakrante garsėjančiuose Kanon Bičo (Cannon Beach) bei Sisaido (Seaside) kurortuose, į kuriuos dainininkę nuvežė šių eilučių autorius.

J. Miliauskaitė ir A. Dargis pirmą sykį apsilankė OR bei WA valstijose, koncertavo Portlando lietuviams (nuotraukoje su Giedre Babarskiene su šių eilučių autoriumi Oregono pajūryje)

Visgi net ir daug ko per tiek išvykų mačiusiai Jūratei parasti žadą šį kartą buvo lemta pačiai… Ir ne nuo pritrenkiančių gamtovaizdžių. Mažiausiai, ko galėjo tikėtis „Sekmadienio“ įkūrėjas A. Dargis bei J. Miliauskaitė atokiame Sisaide, tai sutikti vietinių lietuvių – na gerai, ne visai vietinių, bet studentų iš Lietuvos, o jų tarpe pamatyti 13 metų „Saulės vaikų“ grupėje pas ją Kaune dainavusią Eveliną Budėnaitę – to nė nesusapnuosi. O iš įvairių Lietuvos miestų pagal „Work & Travel” programą jau antrą vasarą į šį kurortą sugužėjusių mūsų jaunųjų tautiečių šiemet Oregone buvo nei daug nei mažai – net 33. Tarp jų atsidūrė ir buvusi Jūratės Miliauskaitės ugdytinė Evelina, nuo šio rudens sugrįžtanti krimsti viešosios komunikacijos mokslų Kauno kolegijoje. Po tokio neįtikėtino ir smagaus susitikimo su savo buvusia vadove E. Budėnaitė žinoma užsidegė noru dalyvauti ir Jūratės koncerte Rooster Rock State Park, į kurį atkeliavo su savo kita kauniete drauge Raminta, studijuojančia Lietuvos sporto universitete.

Įspūdingame Kolumbijos (Columbia) upės pakrantės prieglobstyje tiek visiems puikiai žinomos „Sekmadienio“ dainos, tiek naujos pačios sukurtos lyrinės Jūratės melodijos skambėjo ištisą kaip reta giedrą šeštadienio vakarą, o daugelį susirinkusiųjų nustebino ne tik Miliauskaitės muzikinis talentas, bet ir asmeninės biografijos detalės – ypač tai, kad Jūratė norėjo tapti gydytoja, netgi baigė 2 kursus psichologijos studijų Vilnius universitete… Bet medikės keliu nenuėjo. „Nepergyvenkite dėl to, – Portlando Lietuvių Bendruomenės apylinkės vardu dėkodamas už ypatingą muzikos vakarą J. Miliauskaitę sveikino trečią dešimtmetį šioje vietovėje su šeima gyvenantis Vilmantas Babarskas. – Jūs vis vien tapote tikra daktare – sielos gydytoja.“

Na o Portlando lietuviams šį rudenį nebus lemta ilsėtis – vos pasibaigus Jūratės koncertui, prasidėjo tautinių šokių grupės „Aitvaras“ repeticija, kuri tęsėsi iki pat sutemų, nes juk vos už pusantros savaitės į „Rožių miestą“ jau suvažiuos visos Amerikos Lietuvių Bendruomenės Tarybos nariai ir kiti įtakingiausi užjūryje gyvenantys mūsų tautiečiai. Sekite mus Facebook paskyroje JAV LB Portlendo apylinkė bei tinklapyje www.portlandlithuanians.com.

Giedrės Babarskienės nuotraukos

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai