Tarptautinė studentų praktika

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu organizuoja studentų praktikų vietų atranką lietuviškose bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo mokyklose užsienyje (gali teikti kartu su lietuvių bendruomenėmis) ir lituanistikos (baltistikos) centruose 2021–2022 mokslo metams.

Praktikantų priėmimo sąlygos:

  1. Praktikos galimos nuo 2021-09-01 iki 2022-08-31;
  2. Minimali praktikų trukmė – 2 mėn. Ilgiausias finansuojamas praktikos laikotarpis – 6 mėn.
  3.  Praktikantų vidutinis darbo krūvis per savaitę gali būti 20–40 val. Priimdami praktikantą, įsipareigojate jam užtikrinti ne mažesnį nei 20 val. per savaitę vidutinį darbo krūvį;
  4. Priimančiosios institucijos privalo skirti praktikos vadovą, aktyviai dalyvauti praktikos programos sudaryme, atlikti praktikanto praktikos įvertinimą, pagal praktikanto siunčiančios institucijos tvarką;
  5. Praktikantai gaus stipendiją pragyvenimui ir išmoką kelionei (jei šalis, kur yra mokykla, bendruomenė ar centras yra ne ES ir EEE). Jūs, kaip priimančioji institucija, jokių finansinių įsipareigojimų praktikantams neturite, nebent norite ir galite tai padaryti.

Po pirminės studentų atrankos mokykloms bus perduoti siūlomų kandidatų sąrašai su CV ir motyvaciniais laiškais.

Jūsų pateiktas kuo tikslesnis galimų užduočių ir reikalavimų kandidatams aprašymas leis atlikti kokybiškesnę pirminę atranką ir pasiūlyti tinkamiausius ir labiausiai motyvuotus kandidatus.

Studentus praktikai atsirinks pačios lituanistinės mokyklos ir baltistikos centrai prieš tai jiems tinkamu būdu (el. laišku, Skype ir pan.) pabendravusios su norinčiu atlikti praktiką studentu.

Pagal susiklosčiusią praktiką vienai praktikos vietai per vienerius mokslo metus bus skiriama iki 2 praktikantų.

Mokyklas, norinčias kitais metais priimti studentą (-us) praktikai, prašome iki 2020 m. gruodžio 11 d. užpildyti poreikio anketą.

Siunčiame nuorodą į anketą tarptautinėms praktikoms 2021–2022 akademiniams metams https://forms.gle/4f7tatcycdA4r9PG8.

Jei turėtumėte daugiau klausimų, maloniai prašome rašyti el. paštu: tarptautinespraktikos@smpf.lt

Siunčiame atmintinę, kuri, tikimės, Jums bus naudinga.

 

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Švietimo mainų paramos fondas

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai