Talino lituanistinė mokyklėlė turi naują vadovę ir pavadinimą

Iš Estijos Lietuvių Bendruomenės ir toliau skrieja gerosios naujienos. Pavasarį atsinaujino visa ELB valdyba ir buvo išrinktas naujas pirmininkas, o rudenį savo veiklą atnaujino ir Talino lituanistinė mokyklėlė. Stiprų impulsą tam suteikė naujoji mokyklos vadovė Irma Žilėnienė, su entuziazmu ėmusi pedagoginės veiklos. Pasak Irmos, postūmiu tapo jos noras suteikti savo dukrytei galimybę bendrauti su kitais lietuviukais gimtąja kalba.

Anot I. Žilėnienės, mokyklėlėje bus puoselėjamos ne tik lietuvių kalbos, istorijos bei geografijos žinios, bet ir ugdomi socialiniai įgūdžiai, kaip antai asmens higiena, tarpusavio pagarba, bendravimas be patyčių, kūno kultūra ir pan.

Nuo šiol mokyklėlė Taline turės ir pačių vaikų vienbalsiai išrinktą kiek neįprastą, tačiau prasmingą pavadinimą – „TereLabas“. Pavadinimu siekiama akcentuoti jungtį tarp estiškosios aplinkos ir lietuviškumo, juk TERE estiškai ir reiškia LABAS. Na o kaip „TereLabas“ atrodys, sužinosime jau lapkričio mėnesį, kuomet bus išrinkta pačių vaikų kuriama emblema.

Mokyklėlė „TereLabas“ kviečia į užsiėmimus kas antrą šeštadienį LR ambasados Taline patalpose. Išsamesnės informacijos teirautis tiesiogiai vadovės el. paštu: irma.zileniene@gmail.com arba susisiekus ELB bendruoju el. paštu: labas@lietuviai.ee

Estijos LB pranešimas

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai