Studentų praktika lietuviškose bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo mokyklose užsienyje ir lituanistikos (baltistikos) centruose

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu organizuoja studentų praktikų atranką lietuviškose bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo mokyklose užsienyje (gali teikti kartu su lietuvių bendruomenėmis) ir lituanistikos (baltistikos) centruose 2020–2021 mokslo metams.

Praktikantų priėmimo sąlygos:
1. Praktika galima nuo 2020-09-01 iki 2021-08-31.
2. Minimali praktikų trukmė – 2 mėn. Ilgiausias finansuojamas praktikos laikotarpis – 6 mėn.
3. Praktikantų vidutinis darbo krūvis per savaitę gali būti 20–40 val. Priimdami praktikantą, įsipareigojate jam užtikrinti ne mažesnį nei 20 val. per savaitę vidutinį darbo krūvį.
4. Priimančiosios institucijos privalo skirti praktikos vadovą, aktyviai dalyvauti praktikos programos sudaryme, atlikti praktikanto praktikos įvertinimą, pagal praktikanto siunčiančios institucijos tvarką.
5. Praktikantai gaus stipendiją pragyvenimui ir išmoką kelionei (jei šalis, kur yra mokykla, bendruomenė ar centras yra ne ES ir EEE). Jūs, kaip priimančioji institucija, jokių finansinių įsipareigojimų praktikantams neturite, nebent norite ir galite tai padaryti.

Po pirminės studentų atrankos mokykloms bus perduoti siūlomų kandidatų sąrašai su CV ir motyvaciniais laiškais.

Jūsų pateiktas kuo tikslesnis galimų užduočių ir reikalavimų kandidatams aprašymas leis atlikti kokybiškesnę pirminę atranką ir pasiūlyti tinkamiausius ir labiausiai motyvuotus kandidatus.

Studentus praktikai atsirinks pačios lituanistinės mokyklos ir baltistikos centrai prieš tai jiems tinkamu būdu (el. laišku, Skype ir pan.) pabendravusios su norinčiu mokykloje atlikti praktiką studentu.

Pagal susiklosčiusią praktiką vienai praktikos vietai per vienerius mokslo metus bus skiriama iki 2 praktikantų.

Mokyklas, norinčias kitais metais priimti studentą (-us) praktikai, prašome iki 2019 m. gruodžio 13 d. užpildyti poreikio anketą.

Siunčiame nuorodą į paraišką tarptautinėms praktikoms 2020–2021 akademiniams metams (https://forms.gle/39pB7MyT9VpMEWFN8)

Jei turėtumėte daugiau klausimų, maloniai prašome rašyti el. paštu: tarptautinespraktikos@smpf.lt

Siunčiame Atmintinę, kuri, tikimės, bus jums naudinga.

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Užsienio lietuvių skyriaus informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai