Šiltas ir prasmingas Prezidento Gitano Nausėdos susitikimas su Vokietijos lietuviais

Trečias Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos užsienio vizitas strategiškai pasirinktas į Vokietiją. LR Prezidentas susitiko su Vokietijos su kanclere Angela Merkel ir prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu ir kitais valdžios atstovais. Savo darbotvarkėje LR Prezidentas ir p. Diana Nausėdienė suplanavo rugpjūčio 14 d. susitikti LR ambasadoje su Vokietijos Lietuvių Bendruomenės aktyvistais. Berlyne susirinko apie 40 atstovų iš plačios Vokietijos.

Susitikime JE Prezidentas pristatė šio vizito Vokietijoje esmines ir Lietuvai strategiškai svarbias politines temas, apimančias tiek saugumo, gynybos, tiek investicijų pritraukimo, Europos Sąjungos stiprinimo sritis, prekybinius ir karinius ryšius su Vokietija. Išsamiai buvo diskutuojama užsienyje gyvenantiems lietuviams aktualiais klausimais, pristatomas Vokietijos Lietuvių Bendruomenės išskirtinumas ir Vasario 16-osios gimnazija, kurioje JE Prezidentas prižadėjo būtinai apsilankyti, nes paskutinį kartą ten buvo 1991 m. Diskusijose buvo paliestas ir pilietybės išsaugojimo klausimas bei tai, ką toliau numato dabartinė LR Prezidento komanda, pabrėžta šio klausimo svarba ir reikšmė bei aptartos galimybės šį klausimą spręsti kitame referendume. Taip pat vyko teisiniai svarstymai, buvo ieškoma kitokių sprendimo būdų pasitelkiant kitų ES šalių konstitucinės teisės patirtį. Susirinkusieji taip pat domėjosi LR Prezidento programos „Gerovės Lietuva“ turiniu, ekologijos, NATO plėtros ir finansinių įsipareigojimų, Lietuvos verslo rėmimo ir kitais klausimais. Diskusijas vedė LR ambasadorius Vokietijoje Darius Semeška, LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo ilgamete patirtimi puikiai papildė gvildenamas temas. Patyrusi diplomatė, buvusi LR ambasadorė Jungtinėje Karalystėje, LR Prezidento vyriausioji patarėja, Užsienio politikos grupės vadovė Asta Skaisgirytė LR Prezidento komandoje patarinės užsienio lietuvių klausimais.

Tokie šilti ir dalykiški Lietuvos Respublikos politikų susitikimai su užsienyje gyvenančiais lietuviais sveikintini ir be galo svarbūs. Tokiu būdu skatinamas pilietiškumas, bendruomeniškumas ir ryšio su Lietuvos institucijomis palaikymas. Tai būtų galima pavadinti motyvaciniu užtaisu visuomeniniais pagrindais dirbantiems lietuvybės išlaikymo ir Lietuvos vardo garsinimo veiklose.

LR Prezidentas Gitanas Nausėda savo inauguracinėje kalboje nedviprasmiškai pažymi mūsų tautos vienybę ir vientisumą: „Lietuva yra gerokai didesnė, nei mes galvojame, nei esame nubrėžę jos geografines ribas. Lietuviai pasklidę po visą pasaulį, bet tai yra viena Lietuva.“ Būkime vieningi, taip būsime stiprūs.

Dėkojame Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos komandai ir LR ambasados Vokietijoje darbuotojams už prasmingą ir įsimintiną susitikimą Berlyne.

Parengė
Dalia Henke
Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė

Roberto Dačkaus nuotraukos

pasauliolietuvis.lt

 

 

 

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai