Seime pradėjo darbą LR Seimo ir PLB komisija

Balandžio 24 d. Seime į posėdžius susirinko Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisija, posėdžiausianti visą savaitę. Komisijos posėdžiuose bus aptartas ką tik Seimui pateiktas „Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 metų strategijos“ projektas. Taip pat bus nagrinėjami gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės, lietuvių tautinės tapatybės išsaugojimo, vaiko teisių apsaugos užsienyje užtikrinimo, gimtosios lietuvių kalbos padėties klausimai.

„Lietuvai labai svarbi pasaulio patirtis, tautiečių sukaupta geroji praktika ir jos pritaikymas čia, mūsų valstybėje“, – sako komisijos pirmininkas ir diplomatas Antanas Vinkus, – „tik jausdami vienas kito petį, prabildami savo protėvių kalba, gerbdami savo papročius ir būdami vieningi mes būsime stiprūs savo siekiuose ir darbuose“.

Neabejotinai didelį dėmesį komisija skirs pasirengimui 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventei „Vardan tos…“, kuri vyks š. m. liepos 3–6 d., kai į Vilnių suvažiuos užsienio lietuvių bendruomenių tautinių dainų ir šokių ansambliai iš visų pasaulio kampelių.

Pagerbdami Lietuvos valstybės vėliavos – trispalvės šimtmetį, š. m. balandžio 25 d. komisija organizuoja diskusiją „Vėliavos spalvos – kiekvieno lietuvio širdyje“.

Į komisijos posėdžius kviečiami Seimo nariai, įvairių institucijų bei įstaigų atstovai, mokslininkai ir ekspertai.

Pasibaigus posėdžiams, penktadienį, balandžio 27 d., 11 val., įvyks spaudos konferencija.

Posėdžių darbotvarkė

Posėdžius tiesiogiai galima stebėti internetu ir Seimo YouTube“ paskyroje YouTube“.

LR Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai