Pasaulio Lietuvių Bendruomenė Berlyne pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą su Ukrainiečių pasauliniu kongresu

 

Šių metų spalio 22 d. 12.00 val. Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) Berlyne, Ukrainos Respublikos ambasadoje, iškilmingai pasirašė su Ukrainiečių pasauliniu kongresu (UPK) tarpusavio supratimo memorandumą, kuriame numatė pagrindines tarpusavio bendradarbiavimo gaires. Pasirašant memorandumą dalyvavo abiejų tautų išeivijos organizacijų vadovai bei išeivijos atstovai ir abiejų valstybių diplomatinio korpuso darbuotojai.

„Labai džiaugiuosi šiuo susitarimu ir rimtu nusiteikimu išplėsti PLB veiklą bendradarbiaujant su kitomis bendrus geopolitinius interesus turinčiomis bendruomenėmis. Jūsų pasirinkimas tokį susitarimą pirmiausia pasirašyti su ukrainiečiais yra labai svarbus ir simboliškas. Tikiuosi, kad ateityje šis susitarimas peraugs į konkrečias bei prasmingas PLB ir UPK vietų bendruomenių veiklas. Tai yra istorinė diena PLB ir bendrai Lietuvos diasporos politikai“, – sakė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas.

„Nors tarpusavio supratimo memorandumai ir nėra teisiškai įpareigojantys dokumentai bei neneša jokių teisinių pasekmių juos pasirašiusioms pusėms, mes labai džiaugėmės, kad po gana ilgo bei sudėtingo kelio šis dokumentas pasirašytas ir jis atkartoja PLB XVI Seime priimtos direktyvos dvasią! PLB išaugo bei subrendo pradėti platesnį, tarptautinį bendradarbiavimą. Mums didelė garbė būti savotiškais pradininkais, sakyčiau, švyturiais šiame diasporų tarptautinio bendradarbiavimo kelyje. Lietuvai kaip niekada reikalingi patikimi partneriai ir draugai. Abi šalys sutarė dėl joms svarbių klausimų puoselėjimo bei palaikymo. Tačiau noriu pabrėžti, jog PLB prioritetai išlieka nepakitę – tai Lietuvos vardo garsinimas pasaulyje bei lietuvybės puoselėjimas. Galėčiau, perfrazuodama N. Armstrongo žodžius, pasakyti, kad tai mažas žingsnis bendruomenei, tačiau didžiulis žingsnis visai išeivijos politikai“, – sakė PLB Valdybos pirmininkė Dalia Henke.

Ukrainiečių pasaulinis kongresas yra per 20 mln. pasaulyje gyvenančių ukrainiečių vienijanti, Jungtinių Tautų Organizacijoje bei Europos Taryboje aktyviai veikianti visuomeninė organizacija, kurios tikslas – klestinti tėvynė.

Pasaulio Lietuvių Bendruomenė yra pelno nesiekianti organizacija, kurios misija – ugdyti ir išlaikyti užsienyje gyvenančiųjų lietuvybės dvasią.

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai