Pasaulio lietuviai profesionalai siūlo pagalbą profesiniame kelyje

Pirmosios ir vienos didžiausios savanoriškos profesinės mentorystės programos „LT Big Brother“ 16-ojo sezono dalyvių registracija jau įpusėjo. Šiais metais padėti studentams, jauniesiems profesionalams ar profesinę kryptį keičiantiems asmenims yra pasiryžę aukštos kvalifikacijos lietuviai profesionalai, dirbantys įvairiose pasaulio šalyse. Iki kovo 31 dienos programos mentoriai laukia užsiregistravusių dalyvių.

Pranešimas žiiasklaidai

Kasmet prie profesinės mentorystės programos „LT Big Brother“ prisijungia vis daugiau lietuvių lyderių iš viso pasaulio. Per šešiolika metų prie šios iniciatyvos prisijungė daugiau nei 2500 dalyvių. Šiais metais savo ilgamete patirtimi dalintis pasiruošę daugiau nei 230 mentorių iš 25 skirtingų profesinių sričių: teisės, finansų, inžinerijos, verslumo, sporto, IT, meno ir kitų. 

Mentorių sąraše galima rasti ne vieną tarptautiškai pripažintą lietuvių profesionalą:

Įmonės „Linkedist“ įkūrėja Kotryna Kurt, strategijų konsultavimo „EPAM Systems“ direktorius Aleksas Drozdovskis, „Scuderia Ferrari“ vyresnioji partnerysčių vadovė Dominyka Kukurytė, „FCB Health“ medicinos strategijos direktorius Emilis Bružas, „Google Lithuania“ vyresnioji sprendimų konsultantė Lina Kazlauskienė, „Meta“ rinkodaros mokslų partneris Marius Raugala, „UNEP Copenhagen Climate Centre“ vyresnysis patarėjas energetikos klausimais Romanas Savickas, „MEDIA GO“ įkūrėja ir generalinė direktorė Ieva Abromavičienė, „Air Baltic“ vyresnysis viceprezidentas Vilmantas Mažonas ir daugybė kitų žinomų Lietuvos ir užsienio įmonių vadovų bei aukštas pareigas užimančių profesionalų, dirbančių garsiausiose pasaulio įmonėse.

„LT Big Brother“ programa kiekvienais metais sujungia perspektyvius, sėkmingos karjeros siekiančius žmones su ilgametę patirtį įgijusiais profesionalais. Jie sėkmingai sudaro mentorių bei ugdytinių poras. Per penkiolika gyvavimo metų ši iniciatyva subūrė gausią ir vieningą bendruomenę – daugiau nei 1500 mentorių ir ugdytinių porų iš viso pasaulio lietuvių – nuo Niujorko iki Dubajaus. 

Didžioji dalis programos dalyvių tęsia bendravimą su mentoriais ir pasibaigus programos sezonui. „Nepaisant to, kad susitikimams privaloma skirti tik vieną valandą per mėnesį, dažnai mentoriaus ir ugdytinio užsimezgęs ryšys perauga į ilgametę draugystę“, – kalbėjo „LT Big Brother“ vadovė Rūta Kairytė.

Neformalus mentoriaus ir ugdytinio bendravimas skatina profesinį bei emocinį tobulėjimą, kuris turi didelę įtaką sėkmingai karjerai. Neretai mentoriai savo asmeniniu pavyzdžiu suteikia drąsos ir ryžto profesinėje kelionėje. „Gauti padrąsinimo iš daug pasiekusio žmogaus pakeičia pačios požiūrį į save, suteikia motyvacijos siekti užsibrėžtų tikslų“, – savo mintimis dalijosi programos dalyvė Giedrė Brenciūtė.

Programos ugdytiniams atsiranda daugiau mokymosi galimybių bei darbo pasirinkimų. Dažnai mentee atlieka profesines praktikas ar įsidarbina norimose įmonėse, kurios anksčiau atrodė sunkiai pasiekiamos. „LT Big Brother“ dalyvė Aivara Šitkauskaitė mentoriaus dėka atliko profesinę praktiką aviakompanijoje „AirBaltic“. Ši patirtis pranoko jos pačios lūkesčius ir suteikė galimybę susipažinti su darbu aviacijos srityje.

Mentoriai taip pat jaučia didelę prasmę būdami „LT Big Brother“ ambicingos bendruomenės dalimi. Dalinimasis savo ilgamete patirtimi ir ugdytinio tobulėjimo proceso stebėjimas suteikia įkvėpimą bei motyvaciją tęsti mentorystės savanorišką veiklą. Dėl to dauguma mentorių ne vienerius metus dalyvauja „LT Big Brother“ programoje. „Programa man tapo prasminga laiko investicija, nes atradau ratą gilaus profilio profesionalų, kurių kiekvienas turi savo unikalų sėkmės receptą ir geranoriškai juo dalinasi“, – sakė jau trejus metus mentoriaujanti Jūratė Čiurovienė. 

Ši programa yra ne tik apie profesinį augimą, bet ir profesinės krypties keitimą. Mentorystė įtraukia tiek jaunuosius, tiek sritį keičiančius profesionalus, todėl ši programa neturi amžiaus ribų. Tai naudinga visiems, kurie ieško naujos gyvenimiškos bei profesinės patirties. „Visada yra kažkas, kur tau reikia pagalbos. Arba reikia žmogaus, kuris patartų, kaip tą padaryti, arba galbūt reikia žmogaus, kuris paprasčiausiai tau padėtų suprasti, kad tu viską darai gerai. Kartais tiesiog reikia tokio svaraus paplekšnojimo per petį“, – teigė „LT Big Brother“ mentorė Lina Kazlauskienė.

Mentorystės programos veikimo principas itin paprastas: norintys dalyvauti internetinėje „LT Big Brother“ svetainėje išsirenka mentorių pagal profesinę sritį ir patirtį, o tuomet užpildo trumpą registracijos formą. Ugdytinių atrankos rezultatai skelbiami balandžio pabaigoje. Tada ir prasideda mentorystės kelionė, kuri trunka aštuonis mėnesius – nuo gegužės iki sausio. 

Ugdytinių registracija vyksta iki kovo 31 dienos, todėl visi norintys dalyvauti gali rinktis mentorių – auginti savo karjerą. Mentorių sąrašą bei registracijos formą galima rasti interneto svetainėje www.ltbigbrother.com.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai