Paroda „Lietuvių išsireiškimai“ ir Vilniaus universiteto teatro kinetinės trupės spektaklis Berise

2017 m. balandžio 21 d. Beriso (Berisso) miesto Dailės mokyklos patalpose įvyko kultūros parodos „Lietuvių išsireiškimai“ atidarymas. Renginį organizavo Lietuvių savišalpos ir kultūros draugija „Nemunas“ ir parėmė Beriso miesto savivaldybė.

Parodoje dalyvavo visi Beriso miesto lietuvių kilmės žmonės ir lietuviai, kurie šiuo metu yra Argentinoje ir Urugvajuje.

Per renginio atidarymą, į kurį susirinko per 100 žmonių, praktikantė iš Lietuvos, Vilniaus Universiteto studentė Emilija Salomėja Pakalnytė kanklėmis ir gitara atliko lietuvių liaudies dainas.

Balandžio 22 d. Dailės mokyklos patalpose Vilniaus universiteto teatro kinetinė trupė parodė spektaklį „Per kūną“. 1999 metais Vilniuje įkurta trupė, vadovaujama režisieriaus ir choreografo Andriaus Pulkauninko, tęsia vis atsinaujinančias VU teatro formas, kurios gyvuoja jau 440 metų. Tai yra viena pirmųjų postdramatinių trupių Lietuvoje, auganti ir nuolatos besikeičianti. Nors joje nuolat kito nariai ir pavadinimas, ji išliko ištikima postmodernaus neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais. Renginyje taip pat dalyvavo vietinis teatras, parodęs spektaklį „Minties sala“.

„Arbatėlės“ 13-ųjų metinių minėjimas

Balandžio 23 d. „Nemuno“ lietuvių draugijos patalpose įvyko „Arbatėlės“ 13-ųjų metinių minėjimas. Renginyje, kuriame dalyvavo ir mėgavosi tradicine arbatėle daugiau nei šimtas bendruomenės narių, Vilniaus universiteto teatro kinetinė trupė parodė spektaklį „Per kūną“. „Arbatėlė“ vyksta kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį. Tradiciniu tapusiame renginyje visi susirinkusieji geria arbatą, vyresnės moterys pasakoja lietuviškas pasakas ir patarles.

Lietuvių savišalpos ir kultūros draugija „Nemunas“

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai