Mokslo metų pradžios šventės Anglijos ir Norvegijos lituanistinėse mokyklose

Naujų mokslo metų pradžia Hale ir Skantorpe

Raimonda Kirtiklytė

Rugsėjis – nepaprastas metų laikas. Tai pradžia, susikaupimas ir pasiruošimas iššūkiams bei naujiems darbams.

Šiais metais lituanistinės mokyklos Hale ir Skantorpe atvėrė duris 120 mokinių. Pradėjo veikti net dvi papildomos klasės. Prie mūsų veiklos prisijungė du nauji pedagogai. Tai jau ketvirtasis rugsėjis mūsų lituanistinėms mokykloms.

Šventės Hale dalyviai

Naujiems mokslo metams pradėjome ruoštis jau vasarą. Halo mieste Jorkšyro regiono lietuvius vienijanti ir lituanistines mokyklas kuruojanti organizacija ALLY Community Organisation C.I.C. iš anksto pasirūpino naujais vadovėliais, pratybomis ir kita mokymo metodine medžiaga. Patys mažiausi mūsų auklėtiniai galės džiaugtis atnaujintais motoriką ir sensoriką lavinančiais žaislais. Šiais mokslo metais taip pat pristatyta ir nauja veikla – „Jaunimo klubas“, į kurį kviesime jaunuolius nuo 14 metų susipažinti su videofilmų kūrimo, montavimo, režisavimo procesu ir pasimokyti šio meno. Jaunimas sužinos, kaip reikia dirbti su kamera ir mikrofonu, kaip bendrauti su respondentais, kokius klausimus užduoti.

Naujų 2017–2018 m. m. atidarymo šventė vyko rugsėjo 16 d. Hale, o 17 d. – Skantorpe. Šventės metu, mūsų mokinius ir jų tėvelius džiugino nepakartojamas Kapitono Flinto pasirodymas. Su vaikais kartu linksminosi daugeliui iš animacinių filmų žinomi šuneliai maršalai, jie vaikams dalino trispalvius helio balionus ir palydėjo vaikus į klases. Pirmoji pamoka, kaip visada, vyko su tėveliais, turėjusiais galimybę pabendrauti su mokytojomis, susipažinti su naujais mokymo planais, užduoti rūpimus klausimus, pasidalinti vasaros įspūdžiais. Po pamokų mokinių jau laukė vaišės, už kurias dėkojame „Oho“ lietuviškų prekių parduotuvei Hale ir „LT Capital“ – Skantorpe.

Jurgitos K. nuotraukos

Kokia mokslo metų pradžia be sveikinimų ir dovanų? Nuoširdžiai džiaugiamės, kad mūsų darbas ir pastangos nelieka nepastebėtos. Šventėje sulaukėme nepaprasto svečio iš vietos policijos, kuris negailėjo pagyrų ALLY Community Organisation C.I.C. už vykdomą veiklą ir teigiamą poveikį vietos bendruomenei. Organizacijai buvo įteiktas £2000 vertės čekis, skirtas įsigyti papildomoms mokymo priemonėms.

Mūsų organizacijos kolektyvas – išskirtinis, todėl visada siekiame gera nuotaika ir emocijomis pasidalinti su kitais. Šeštadienio popietę (rugsėjo 16 d.), mūsų komanda aplankė savo nepakartojamus draugus – Notingamo lietuvius ir jų lituanistinę mokyklą. Čia visi kartu dalinomės savo patirtimi ir idėjomis naujai mokslo metų pradžiai.

Laikomės nuostatos, kad geras pasiruošimas lemia sėkmingą pradžią. Savo mokiniams linkime aukštų mokslo pasiekimų, o mokytojoms – kūrybiškų minčių ir neblėstančio užsispyrimo.

 

Rugsėjo 1-oji Rugalande

Zenonas Mačiulaitis

Rugsėjo 1 dieną Maudlando mokyklos salėje, Homersoke (Hommersåk), prasidėjo lietuviški mokslo metai. Salė buvo pilna žmonių. Susirinkę buvo ne tik vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ auklėtiniai ir jų tėvai, bet ir kiti atėjo pažiūrėti iš Ukmergės atvykusio „Katino murklio“ teatro lėlių spektaklio „Buvo buvo, kaip nebuvo“. Salėje kabojo Rugalando Lietuvių Bendrijos, Lietuvos valstybės ir vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ vėliavos. O pakyla buvo papuošta lietuvių liaudies etnografiniais motyvais.

Įžanginį žodį tarė Vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ vadovė Laimutė Skiudulė. Mokytojas, vaikus, tėvelius ir visus susirinkusiuosius pasveikino Rugalndo Lietuvių Bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas.  O viešnioms iš Ukmergės dovanojo Rugalando Lietuvių Bendruomenės marškinėlius ir norvegiškus suvenyrus.

Vaikai labai emocingai reagavo į linksmos pasakos spektaklio epizodus, kuriuose buvo gausu patarlių, posakių ir liaudiškų pamokymų.

Mokiniams buvo surengta pirmoji mokslo metų pamokėlė, per ją vaikai dainavo savo pamėgtas dainas, džiaugėsi balionais, piešė vasaros atostogų įspūdžius, žaidė žaidimus. O tėvai pildė pageidavimų anketas, jose išreiškė lūkesčius, susijusius su jų vaikų mokymosi programa. „Draugystės“ vadovė dalino vaikams pačios surinktą mokslo metų programos knygutę, pritaikytą Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečio  minėjimui.

Lino Tautkevičiaus nuotraukos

Ruošiantis renginiui buvo įdėta daug pastangų. Pagal Švietimo ir mokslo ministerijai Laimutės parašytą projektą atvyko minėtas spektaklis.

Šiais metais vaikų ir laisvalaikio centre „Draugystė“ yra ir pasikeitimų. Prie gražaus mokytojų kolektyvo Prisijungė nauja pedagogė. Pasikeitė ir auklėtiniai. Atėjo naujų vaikų, o kai kurie buvę mokiniai išvyko gyventi ir mokytis į Lietuvą.

Nuotraukos Lino Tautkevičiaus nuotraukos

pasauliolietuvis.lt

Mielai pasidalysime svetainėje ir žurnale skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

srtrf

 

 

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai