M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje atidaroma Šveicarijos Lietuvių Bendruomenės fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“

Sausio 5 d. (ketvirtadienį) 18 val. M. K. Čiurlionio namai Vilniuje (Savičiaus g. 11) kviečia į Šveicarijos Lietuvių Bendruomenės kilnojamosios fotografijų parodos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, atidarymą.

Paroda savo kelionę po Lietuvą pradėjo 2016 m. liepos 17 d., minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Ekspozicija keliauja ir keliaus po Lietuvos miestų ir miestelių kultūros centrus, švietimo ir mokslo institucijas, muziejus ir bibliotekas visus ketverius metus, kuriais pažymimos nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo sukaktys.

Parodoje eksponuojamos Šveicarijos Lietuvių Bendruomenės narių darytos fotografijos, kuriose atvaizduotas Šveicarijos lietuvių gyvenimas ir veikla, puoselėjant tautinį tapatumą, gimtąją kalbą, kultūrą, tradicijas praeityje ir šiandien. Joje taip pat atsispindi šiandieninių Alpių šalies lietuvių patirtys ir kūryba, gimusi antruosiuose namuose – Šveicarijoje.

Paroda „Lietuvių Šveicarija“˗ tai TILTAS tarp praeities ir dabarties, TILTAS tarp Lietuvos gyventojų ir tautiečių užsienyje, TILTAS tarp mūsų valstybės, minėsiančios šimtmetį, ir viso pasaulio.

Parodos atidarymo vakare bus pagerbti Lietuvos valstybės kūrėjai, paminėti jų darbai ir sąsajos su Šveicarija. Čiurlionio namuose bus prisiminti ir Sofijos Čiurlionienės-Kymantaitės keliai Šveicarijoje 1929˗1938 m., atstovaujant Ženevoje jaunai Lietuvos valstybei Tautų Sąjungoje

Parodą pristatys Šveicarijos Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen, Čiurlionio namų darbuotojos Milda Pleitaitė ir Nida Gaidauskienė. Renginyje skambės Ferenco Liszto siuitų ciklo „Klajonių metai: Šveicarija“ („Années de pèlerinage: Suisse“) dalys, atliekamos pianisto Roko Zubovo.

Paroda veiks iki vasario 11 dienos.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai