LRT pristato naują informacinę platformą, skirtą pasaulio lietuviams

Nuo šiol užsienio lietuviai svarbiausias Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės naujienas galės susižinoti specialiai jiems skirtoje informacinėje platformoje – LITUANICA LRT.lt portale, adresu www.lrt.lt/lituanica.

„Simboliška, kad tokia platforma atsiranda Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. XXI amžiaus Lietuva yra globali Lietuva, vienijanti po visą pasaulį kartu su pirmosiomis bei šiandienos emigracijos bangomis pasklidusius Lietuvos išeivius. Šiuo projektu norime pasiųsti jiems žinią, kad po visą pasaulį išsibarstę išeiviai yra labai svarbi Lietuvos dalis, su kuria norime palaikyti ryšį“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Naujojoje LRT LITUANICA platformoje bus pateikiamos išeiviams aktualios Lietuvos naujienos, analizuojami įvairūs jiems svarbūs klausimai, taip pat skelbiama pasaulio lietuvių bendruomenių informacija, pasakojimai apie užsienyje gyvenančius lietuvius, vyks pasaulio lietuviams skirtos televizijos LRT LITUANICA transliacijos. LRT LITUANICA kurs žurnalistės Ugnė Jonaitytė ir Karolina Marcinkevičiūtė. Projekto naujienas taip pat galima sekti ir LRT LITUANICA „Facebook“ paskyroje.

„Labai vertiname LRT dėmesį, rodomą plačiai pasklidusios lietuvių išeivijos reikalams. Tokia platforma ir joje mezgamas dialogas yra labai svarbi ir reikalinga iniciatyva pasaulio lietuviams, kurie nenori nutolti nuo savo šaknų ir kurie nori būti Lietuvos informacinio lauko dalimi. Džiaugiamės, kad atsiras nauja platforma, kuri atlieps lietuvių diasporos informacinius poreikius ir stiprins jos ryšius su Lietuva“, – sako Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narys Vaidas Matulaitis.

Kartu su naujosios LITUANICA pristatymu, startuoja ir speciali „Ambasadorių“ kampanija, kuria LRT siekia padėkoti kiekvienam pasaulio lietuviui, skleidžiančiam žinią apie Lietuvą. LRT LITUANICA kviečia iš portalo atsisiųsti specialų ambasadoriaus ženklelį, su juo nusifotografuoti ir nuotraukas bei trumpą prisistatymą atsiųsti portalo redakcijai (Lituanica@lrt.lt). Įdomiausios Lietuvos ambasadorių istorijos atsiras LRT.lt.

Naujoji LITUANICA nėra pirmasis LRT įgyvendintas projektas, skirtas Lietuvos išeiviams. Pernai kovo mėnesį buvo pradėtas specialus LRT projektas „4 milijonai“, įkvepiančias emigrantų istorijas kas savaitę pasakoja LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“.

Siekiant didinti visuomeninio transliuotojo LRT turinio prieinamumą, pernai taip pat buvo sukurta ypač didelio susidomėjimo sulaukusi LRT.lt portalo naujienų rubrika anglų kalba LRT English. LRT.lt portale naujienos yra pateikiamos ir rusų kalba. LRT.lt portalo turinys taip pat yra pasiekiamas ir per mobiliąją programėlę, kurioje galima skaityti tekstus, klausyti ir žiūrėti LRT mediatekos įrašus, stebėti tiesiogines LRT vaizdo transliacijas, klausyti LRT radijo programų.

Šiuo metu užsienio vartotojai, „Google Analytics“ duomenimis, sudaro apie 15 proc. LRT.lt portalo auditorijos srauto. Daugiausia vartotojų sulaukiama iš Jungtinės Karalystės, JAV, Norvegijos ir Vokietijos.

Visuomeninis transliuotojas LRT veikia trijose žiniasklaidos platformose (radijuje, televizijoje, naujienų portale) ir vienija septynis žiniasklaidos kanalus bei programas. LRT yra vienintelė visuomenės informavimo priemonė Lietuvoje, kuri naujienas transliuoja visą parą – jas kas valandą rengia LRT RADIJO žurnalistai.

Kampaniją „Ambasadoriai“ pristatantis video.

http://eureka.lrt.lt/signature.jpg

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai