Lietuvos sporto muziejaus rinkinį papildė vertingas eksponatas

Laurynas R. MISEVIČIUS

Nuo 2009 m. Lietuvos šimtmečio Pasaulio lietuviu žaidynių Vilniuje susipažinome su Lietuvos sporto muziejaus Kaune vadovu Pranu Majausku, nuo tol pradėjome per ŠALFASS rūpintis įžymiausių išeivijos lietuviu sportininku iškovotų taurių, medalių ir kitokių eksponatų sugrąžinimu į gimtąjį miestą…

Šįsyk tai buvo lauko teniso žvaigždės Vito Gerulaičio, Amerikos lietuvio, 1977–1982 m. iškovojusio Italijos atvirųjų pirmenybių bei Australijos Didžiojo kirčio turnyro taures, taip pat su JAV rinktine laimėjusio Deiviso komandinį čempionatą bei Vimbldono dvejetų taurę.

Bendradarbiaujant su Vito seserimi Rūta, taip pat buvusia profesionalia tenisininke, ir Niujorko Lietuviu atletu klubo vadovu Jonu Jankausku, 1977-aisiais Romoje iškovotas pagrindinis Italijos teniso pirmenybių trofėjus šią vasarą atsidūrė Kaune. Liepos 16 d. per oficialią ceremoniją šį itin vertingą prizą perdaviau į Lietuvos sporto muziejaus rankas. Direktorius Pranas Majauskas mūsų nuopelnus įvertino garbės raštu ir specialiu medaliu, skirtu Lietuvos sporto šimtmečiui, o V. Gerulaičio taurę nuo šiol galėsite išvysti muziejuje adresu Muziejaus g. 7.

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai