Lietuvių šokių grupė „Nemunas“ koncertavo Joninių šventėje Urugvajuje

Argentinos lietuvių tautinių šokių grupė „Nemunas“ iš Beriso (Berisso) miesto birželio 24 d. koncertavo Joninių šventėje Urugvajaus lietuvių kultūros draugijoje, Montevidėjuje, Urugvajaus Respublikos Rytuose. „Nemunas“ pristatė programą, kuri vadinosi „Protėvių žemė: nuo aušros iki saulėlydžio“. Buvo vaidinama pasaka, kurioje vaizduojama viena diena Lietuvos kaimuose – kaip žmonės dirbdavo nuo saulėtekio, kai moterys eidavo pasitikti saulės. Vėliau šoko visus darbo šokius, pvz., Šiaudai be grūdų, Aštuonytis, o po jų – bendravimo šokius. Po jaunųjų susipažinimo buvo vestuvių ceremonija (apie Rezginėlę ir Papleštauodegį), o tuomet pristatė šventinius šokius – Alučio puotą ir Polka opa opa.

 

Renginyje  dalyvavo ir vienintelė muzikos grupe ,,Sutartinis“ ir grojo gyvai. Lietuvos universitetų praktikantes Evelina Nedzinskaitė ir Dovile Keturakytė grojo ,,Lietuva brangi“ (kanklės), ,,Stoviu aš parimus“ (kanklės), ,,Mūsų dienos kaip šventė“ (gitara) ir ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“ (gitara).

Nedzinskaitė ir  D.Keturakytė yra Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo mainų paramos fondo studentės praktikantės lituanistinėse mokyklose, lietuvių bendruomenėse ir baltistikos centruose 2017–2018 mokslo metams ir atlieka praktiką „Nemuno“ lietuvių draugijoje Beriso mieste Argentinoje.

„Nemunas“, kuriam vadovauja Analia Dulke ir Juan Ignacio Fourment Kalvelis, dalyvavo 2000 m. Šiaurės šokių šventėje Toronte (Kanada), taip pat planuoja dalyvauti 2018 m. birželio 30 – liepos 6 d. Vilniuje vyksiančioje 20-ojoje Dainų šventėje „Vardan tos…“, skiriamoje Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Spektaklio „Protėvių žemė: nuo aušros iki saulėlydžio“ pirma dalis
https://www.youtube.com/watch?v=n-XunWcpl1M&t=747s

Spektaklio „Protėvių žemė: nuo aušros iki saulėlydžio“ antra dalis
dalishttps://www.youtube.com/watch?v=EEf0IfpOuGA

Lietuvių savišalpos ir kultūros draugijos „Nemunas“ informacija
Sociedad Cultural Lituana de SS. MM. “Nemunas” de Berisso

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai