Lietuvių meno kolektyvai linksmino Maltoje gyvenančius tautiečius bei šalies svečius

Kasmetinis rudens viduryje organizuojamas Maltos meno ir kultūros festivalis „Notte Bianca“ („Baltoji naktis“) suburia tūkstantines vietinių gyventojų ir šalies svečių minias. Naktį Maltos sostinė Valeta (Valletta) atgyja ir kviečia didžiausioms šventės pramogoms – nuo naktinių muziejų ir teatrų lankymo, muzikinių koncertų ir šokių stebėjimo, iki tradicinio maltietiško maisto skanavimo vietos kavinėse ir restoranuose.

Šių metų šventė buvo ypatinga ir išskirtinė tuo, kad joje savo pasirodymus surengė Vilniaus universiteto tautinis ansamblis „Ratilio“ (vad. M. Ričkutė) kartu su Vilniaus mokytojų namų liaudies šokių kolektyvu „Šoktinis“ (vad. A. Lomsargė). Savo tradiciškai atliekamomis lietuviškomis dainomis bei šokiais tiek Lietuvą, tiek kitus pasaulio kraštus stebinantys kolektyvai Maltoje surengė net du koncertus – Našaro (Naxxar) miesto skvere, kur prie organizavimo mielai prisidėjo ir lietuvaičius diplomu už pasirodymą apdovanojo pati miesto merė Annie Marie Muscat Fenech Adami, ir sostinėje Valetoje vykusiame festivalyje „Notte Bianca“, kuriame kolektyvais rūpinosi vienas garsiausių Maltos operos solistų Josephas Lia, jau ne sykį savo stipriu baritonu džiuginęs ir Lietuvą.

 Kolektyvai „Ratilio“ ir „Šoktinis“ savo pasirodymus pristatė nemokamai ir dovanojo tautiečiams bei Maltos gyventojams puikią nuotaiką, gerą laiką, daug smagių ir nuotaikingų liaudies melodijų bei šokių.

Jau ne vienerius metus Maltos Lietuvių Bendruomenės pirmininkas Tomas Mikalauskas organizuoja lietuvaičių pasirodymus šioje įspūdingu kraštovaizdžiu garsėjančioje Viduržemio jūros saloje. Siekdamas sustiprinti bendruomenės veiklą Tomas nuolatos ieško naujų galimybių savo tautiečiams pasirodyti šalies rengiamuose koncertuose ir festivaliuose, tokiu būdu plėsdamas kultūrinius ryšius tarp Maltos ir Lietuvos.

Maltos Lietuvių Bendruomenės informacija

 

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai