Lietuvai reikia, muzikinį folklorą studijuoti norinčių kandidatų

Lietuvai reikia, muzikinį folklorą studijuoti norinčių kandidatų, po du nuo kiekvieno etnografinio regiono.

Mieli Etninės kultūros žmonės,

kreipiuosi į Jus, prašydama pagalbos – reikėtų kuo greičiau ir plačiau paskelbti žinią apie „Muzikinio folkloro“ (Etnomuzikologijos) studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje!!!

Nors 2017 m. priėmime jau bus tam tikrų naujovių, mums rudenį dar bus leidžiama skelbti stojimą į Muzikinį folklorą. Bėda ta, kad nuo šiol turi būti įstoję ne mažiau kaip 4 studentai – tik tuomet gali būti vykdomos studijos. Kol kas tiek kandidatų nežinome.

Primenu, kad stojantiems į meno studijas nereikia laikyti valstybinio Matematikos egzamino, tačiau reikia Muzikologijos egzamino.

Manyčiau, kad šios studijos galėtų būti patrauklios žinių siekiantiems moksleiviams, besidomintiems ne tik lietuvių, bet ir kitų pasaulio tautų menu, muzika, papročiais, linkusiems mąstyti apie įvairių meno reiškinių kilmę, kultūrų sąveikas, tradicijas, jų kaitą ir pan. Svarbu tai, kad šioje programoje – ne tik sausa teorija, bet ir daug praktikos: muzikavimo, dainavimo, šokio ir kt. galimybių.

Dabar mes turime laiko tik iki vasario 15 d. (trečiadienio) – išsiaiškinti, ar surinktume tuos 4–5 stojančiuosius.  Jei suprantame, kad nesurenkame, tai į „Muzikinį folklorą“ priėmimas šiais metais neskelbiamas!!!

Pridedu reklaminį skelbimėlį ir visus studijų dalykus (B ir M programose). Galiu patikinti, kad tai tikrai įdomūs dalykai, kuriuos noriai pasirenka ir kitų specialybių (ar net kitų Vilniaus universitetų) studentai.

Labai prašau informuoti visus, kuriems tai galėtų rūpėti. Visais klausimais galima skambinti man, tel 861670502 – dieną ir naktį.

Susirūpinusi Etninės kultūros studijų išlikimu,
Prof. dr. Daiva Vyčinienė

P.S. norėčiau atkreipti dėmesį, kad, pagal naujai atliktus tyrimus, „Muzikinis folkloras“ yra viena iš kelių belikusių etnologijos srities studijų programų visoje Lietuvoje…

 

Etninė kultūros globos taryba, suprasdama reikalo svarbumą, prašo visus geros valios Lietuvos piliečius paplatinti šią informaciją tarp pažystamų, bičiulių, regionų folkloro ansamblių, kraštiečių draugijų, vietos bendruomenių, muzikos mokyklų ir kt.

Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai