Krepšinio diplomatijos sėkmė Vašingtone

Spalio 22 dieną Vašingtone įvyko 19-asis Lietuvos Respublikos ambasados taurės krepšinio turnyras. Diplomatai tiki žodžio ir dialogo svarba, tačiau yra daug kalbų ir būdų bendrauti ir susikalbėti. Vienos iš jų, tai – muzika ir sportas, kurie kartais lengviau nei žodžiai suburia žmones ir nugali visas verbalines kliūtis. Būtent šią savaitę tiek muzika, tiek sportas dominavo mūsų darbotvarkėje. Pratęsiant praeitos savaitės „Baltic Jazz Trio“ dvasią, penktadienio vakaras buvo nuostabus muzikinis susitikimas su Mirga Gražinytė-Tyla ir jos diriguojamu Birmingamo simfoniniu orkestru. Koncertas skirtas Lietuvos-JAV diplomatinių santykių šimtmečiui paminėti ir paramai Ukrainos muzikantams, žuvusiems ar kenčiantiems nuo karo.

„Savaitę vainikavo krepšinio šventė – jau XIX Lietuvos ambasadorės JAV taurės turnyras. Po pandemijos krepšinis vėl grįžo į didžiąją aikštelę, pritraukęs JAV lietuvių komandas iš Naujojo Džersio, Kolorado, Floridos, Merilendo/Virdžinijos, Vašingtono, DC bei JAV administracijos, Valstybės departamento, Kongreso, kaip ir Lietuvos bei ES valstybių diplomatų ekipas“, – socialiniame tinkle mintimis dalinosi JE Lietuvos ambasadorė JAV ir Meksikoje Audra Plepytė.

Šiais metais į du pogrupius paskirstytų komandų tarpe nuo pat pradžių išsiskyrė Niujorko “Liepsnos” (praėjusių metų analogiško 3 prieš 3 krepšinio turnyro laimėtojų) ir Kolorado “Kalniečių” meistriškumas. Tuo tarpu kitoje grupėje vėl be konkurencijos pasirodė JAV Valstybinių institucijų administracijos komanda, kuriai nedaug nusileido Valstybės departamento ir Floridos “Stumbro” lietuviai. Pastarųjų tarpe originaliai išsiskyrė Tadas Strumila, vos prieš 3 dienas sugrįžęs iš Lietuvos į Čikagą, susiradęs… krovinį ir per naktį į Vašingtoną atvairavęs savo sunkiasvorę transporto priemonę.

Komandos draugo pakylėti Saulėtosios valstijos atstovai nugalėjo amerikiečius kongresmenus ir ES diplomatus, o ketvirtfinalyje vos nepateikė didžiausios turnyre staigmenos, minimaliu rezultatu nusileidę „Liepsnai“. Tuo tarpu Sodų valstijos lietuviai tik po itin permainingos kovos pusfinalyje nusileido JAV Valstybinių institucijų administracijos ekipai, laimėjusiai šią pilno formato turnyro taurę ir 2019 metais. Kitame pusfinalyje Kolorado „Kalniečiai“ lengviau susitvarkė su šeimininkais – Vašingtono „Vėjo“ penketuku, kuris kovoje dėl trečios vietos pralaimėjo ir Niujorko atstovams. Finale Kolorado lietuviai „pabudo“ per vėlai, tačiau atsilikinėdami 14 taškų skirtumu padedant vietinės bendruomenės ir Lietuvos ambasados sirgaliams visgi sugebėjo sumažinti skirtumą iki vos 3 taškų, turėjo keletą dėkingų progų išlyginti rezultatą, tačiau šiame turnyre krepšinio dievai buvo palankesni šį žaidimą prieš 130 metų išradusiems amerikiečiams. JAV Valstybinių institucijų administracijos komandos vadovas, praeityje Havajų universiteto vaikinų ekipos garbę gynęs ir po to profesionaliai Europoje eilę metų krepšinį žaidęs Llewelyn Smalley buvo labai dėkingas, kad jo „Ball so Hard“ pasivadinusį penketuką įtraukėme į Ambasadorės taurės turnyrą ir šiemet, taip pat negailėjo pagyrų lietuviams mėgėjams, kurie jiems šiais metais sudarė neįtikėtiną konkurenciją.  Be to, pašnekovas pažymėjo, kad jokia kita Vašingtone reziduojanti šalis nerengia panašių sporto turnyrų ir Lietuvos ambasada kartu su Šiaurės Amerikos Lietuvių Fizinio Auklėjimo ir Sporto Sąjunga (ŠALFASS) vykdo ypatingai svarbų krepšinio diplomatijos darbą.

Pagrindiniai Ambasadorės taurės organizatoriai (iš kairės): Laurynas Misevičius, Jolanta Kačerauskienė, Rytė Kukulskytė.

Organizatoriai laukia visų kitais metais jubiliejiniame 20-tajame turnyre, kuris, tikimasi, pritrauks dar daugiau komandų, įskaitant ir iš Lietuvos.

Šiais metais turnyras buvo skirtas JAV-Lietuvos diplomatijos šimtmečiui ir Lietuvos krepšinio 100 metų sukakčiai paminėti.

Parengė Laurynas Misevičius.

Organizatorių nuotraukos

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai