Kovo 11-osios šventė, Kaziuko mugė ir valdybos rinkimai Rugalande

Zenonas Mačiulaitis

Kovo 11 dieną Maudlando mokykla (Hommersåk) buvo prisipildžiusi lietuviškos energijos. Muzikos kabinete vyko Rugalando Lietuvių Bendrijos (RLB) metinis susirinkimas, kurio metu, be daugybės aptariamų reikalų, buvo išrinkta nauja RLB valdyba. Kol vyko susirinkimas Kaziuko mugės prekiautojai kūrėsi mokyklos salėje: statė stalus, nešė savo gaminius, dėliojo rankdarbių kompozicijas.

12 valandą Kovo 11 proga visus susirinkusiuosius sveikino RLB valdybos pirmininkas Saulius Trepekūnas. RLB jaunimo ir suaugusiųjų choro „Oktava“ vadovė Lina Vingienė kvietė visus giedoti Lietuvos tautinę giesmę ir, choristams vedant, visa salė sugiedojo Lietuvos himną. Ir toliau „Oktavos“ choristai, šventiškai, lietuviška atributika pasipuošę, džiugino gražiomis, širdį virpinančiomis dainomis apie Lietuvą. Raminta ir Kęstutis Gaubai Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti paruošė viktoriną Lietuvos istorijos tema. Rugalando lietuviai rungėsi penkiose komandose. Pirmą vietą laimėjo Burokėliai, antrą Jorė, o trečią… Komandos buvo apdovanotos prizais. Kubilu, kolektyvo kurtu šokiu „Pinavija“ ir visus įtraukiančiu šokiu „Noriu miego“, džiugino RLB lietuviu liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Veronikos Morkvėnaitės.

Visus susirinkusiuosius pintine grybukų ir 7 kilogramų šakočiu vaišino Virginijus ir Aurelija Dambrauskai. Jie taip pat šakočiais apdovanojo ir pasirodžiusius kolektyvus. Kaziuko mugėje buvo galima įsigyti dešrų, sūrių, raugintų agurkų ir kopūstų, kosmetikos, sausainių, pyragų, šakočių, šalikų, riešinių ir įvairių rankdarbių. Simboliškai buvo ir kelios verbos. Mugėje Rugalando vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ mokytojos pardavinėjo auklėtinių tėvelių pagamintus palankaus vėjo malūnėlius. Juos pardavusios surinko per 2000 kronų onkologinėmis ligomis sergančių vaikų fondui „Rugutė“. Kaziuko mugės tradicija tęsiama jau šešti metai. Žmonės jau žino malūnėlius. Kai kurie vaikai, vos tik pamatę juos, prašė tėvų nupirkti.

Renginį organizavo Viktorija Jagminienė ir Laimutė  Skiudulė. Laimutė pasidžiaugė, kad nereikėjo visos programos griežtai sudėlioti. Kuo toliau, tuo lengviau organizuoti, nes žmonės ir pagalbininkai vis labiau perpranta, kokia sistema viskas vyksta, ką reikia daryti, mielai prisideda. Darbas nenuėjo veltui, nes žmonės aktyvūs ir gausiai renkasi. Prekeiviai geranoriški ir patenkinti. Vaikų ir laisvalaikio centro „Darugystė“ mokytojos labai džiaugėsi, kad buvo perrinktas tas pats RLB valdybos pirmininkas.

Daivos Skiudulienės, Veronikos Morkvėnaitės, Juliaus Miltenio nuotraukos

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai