Kovo 11-oji Bulgarijoje

Justina Mikeliūnaitė.

Bulgarijos lietuviai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją – tradiciškai sutiko drauge. Daugiau nei pusšimtis suaugusiųjų ir keliolika vaikų susirinko Sofijoje  kartu švęsti laisvės. Vakarą šventės dalyviai pradėjo sugiedodami Lietuvos himną, vėliau vyko šalies istorijos viktorina, lietuviškos vaišės, bendravimas tarpusavy, naujos pažintys.

Lietuvius tądien, kaip ir kitų švenčių ir valstybei svarbių datų progomis, subūrė Lietuvos garbės konsulas Bulgarijoje Racho Ribarovas. Jis lietuvių bendruomenę ne tik nuolat pagerbia savo dalyvavimu tautiniuose renginiuose, bet ir dosniai remia finansiškai. Būtent konsulo dėka vietos lietuviai turi galimybę kartu švęsti reikšmingiausias šventes.

Kovo 11-osios minėjime vakaro svečius sveikino R. Ribarovas, taip pat sveikinimo žodį tarė bei prizus viktorinos nugalėtojams įteikė LR ambasadorius Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Arvydas Pocius. O jo žmona Namida Pocienė maloniai nustebino vakaro svečius specialiai šia proga pasipuošusi tautiniu kostiumu.

Bulgarijoje šiuo metu gyvena apie 100 lietuvių. Dauguma jų įsikūrę sostinėje, tačiau sparčiai plečiasi ir Slavyani kaimo lietuvių gretos – čia lietuviai jau įsigijo 10 namų.

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai