Kovo 11-ą pasaulio lietuvius suburs šventinis koncertas iš Seimo

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras iš LR Seimo rūmų pasaulio lietuviams ir Lietuvai dovanoja šventinį koncertą „Mes – kartu“.

Koncerto solistai – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Veronika Povilionienė (vokalas) ir Petras Vyšniauskas (saksofonas). Koncerto programoje skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Broniaus Kutavičiaus, Algirdo Martinaičio, Juozo Naujalio, Felikso Bajoro ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai bei aranžuotės. Muzikinė šventė bus transliuojama TV kanalais ir internetu. 

Idėja padovanoti muzikinę šventę viso pasaulio lietuviams kilo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovui ir dirigentui Modestui Barkauskui.

„Gyvename pandemijos sąlygomis, kai kultūrinių renginių beveik neliko. Tokia situacija kelia pavojų ne tik fizinei sveikatai, bet ir dvasinei būsenai, todėl ypač svarbu kurti šventinę nuotaiką, dalintis šviesa ir optimizmu. Taip gimė idėja Kovo 11-osios proga padovanoti viso pasaulio tautiečiams muzikinę šventę. Simboliška, kad koncertas vyks Seimo rūmuose, iš kurių, kaip ir prieš 31 metus, Lietuvai ir visam pasauliui transliuosime vilties žinią, šiemet virtusią muzikos garsais“, – sako M. Barkauskas. 

Kovo 11-os koncertas rengiamas bendradarbiaujant su LRT ir Pasaulio lietuvių bendruomene (PLB). Koncertas bus transliuojamas „LRT Plius“ ir „LRT Lituanica“ kanalais, portale Lrt.lt, Seimo interneto svetainėje, Seimo jutubo kanalu „Atviras Seimas“ ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir PLB feisbuko paskyrose kovo 11 d. 19.15 val. Lietuvos laiku. Koncerto vedėja – Gerūta Griniūtė. 

Renginio organizatoriai kviečia aktyviai dalintis šiuo kvietimu lietuvių bendruomenėse visame pasaulyje ir linki pakilios nuotaikos bei įkvepiančių akimirkų.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai