Kiekvieną Lietuvos mokyklą pasiekę „Misija Sibiras“ dešimtmečio knygos šiandien dar reikšmingesnės

Liepos 4-ąją į Lietuvą sugrįžę pasaulio lietuviai rinkosi į renginį, inicijuotą projekto „Misija Sibiras“ ir vieno iš jo idėjos autorių Vygaudo Ušacko. Vakaro metu padėka buvo reiškiama „Bajorunas / Sarnoff fondo“ nariams Steve ir Daivai, kurie finansavo „Misija Sibiras“ dešimtmečio knygų mokykloms leidimą 2016 m.

„Misija Sibiras“ organizatoriai teigia, kad knyga praėjus porai metų tapo dar reikšmingesnė, nes istorijos ar literatūros vadovėliai vis dažniau papildomi medžiaga iš ekspedicijų archyvų, o knygos mokiniams suteikia šansą įsigilinti į skirtingas ekspedicijas plačiau.

„Lietuvybė Amerikos lietuvių bendruomenėse yra puoselėjama lygiai taip pat, kaip ir čia, Lietuvoje. Džiugu, kad JAV tai atranda naujų formų. Beje, būtent lankydamasis Čikagoje ir pradėjau galvoti apie tai, kad tremties istorijos išsaugojimui reikia naujų formų. Vėliau gimė projektas „Misija Sibiras“, – pradėdamas renginį sakė diplomatas bei visuomenės veikėjas Vygaudas Ušackas.

Reikšdami padėką „Bajorunas / Sarnoff fondui“ bei visiems pasaulio lietuviams, susirinkusiems į renginį, projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai pabrėžė, kad projektas negalėtų gyvuoti be visuomenės palaikymo. „Nė viena ekspedicija negalėtų išvykti be visuomenės palaikymo, nes šis projektas yra ne apie kapaviečių tvarkymą ar dvi savaites Sibire. „Misija Sibiras“ stiprybė yra žmonės, kurie kasdien ieško naujų pilietiškumo formų, galinčių pasiekti moksleivius, kitus jaunus žmones ir visą visuomenę“, – kalbėjo projekto vadovė Raminta Kėželytė.

Šiemet „Misija Sibiras‘18“ ekspedicija planavo vykti į Krasnojarsko kraštą, tačiau praėjusį penktadienį buvo išplatinta žinia, jog Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje atsisako dalyviams suteikti vizas kirsti Rusijos sieną. Nepaisant to, renginio metu projekto organizatoriai užtikrino, jog ekspedicija tikrai įvyks, o šiuo metu yra svarstomas planas B, todėl misiją tikrai pavyks įgyvendinti.

Projektui yra be galo svarbus finansinis palaikymas, o kiekviena auka ekspedicijose padeda nuveikti dar daugiau. Savo indėliu prie projekto prisidėti galima skiriant paramą aukojimo portale www.aukok.lt arba paramą tiesiogiai pervedant Labdaros-paramos fondui „Jauniems“, organizuojančiam projektą „Misija Sibiras“. Duomenys, norint prisidėti prie projekto:

Gavėjo pavadinimas: Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“
Gavėjo adresas: Didžioji St. 8-5, Vilnius, Lithuania, LT-01128
Gavėjo įmonės kodas: 300121784
Gavėjo sąskaita (IBAN formatu): LT85704406000774 3436
Gavėjo banko pavadinimas: AB SEB bankas
Gavėjo banko adresas: Gedimino pr. 12, Vilnius, Lithuania, LT-01103
Gavėjo banko kodas: 70440
SWIFT kodas (BIC): CBVILT2X
Kontaktai pasiteiravimui:
Labdaros-paramos fondo „Jauniems“ direktorė Raminta Kėželytė
Tel. nr.: +370 633 77323
El. p.: jauniems@jauniems.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai