Kalėdinė kelionė „Aplink pasaulį“ subūrė Austrijos lietuvius

Jolita SkinulytėGruodžio 17-ąją Austrijos lietuviai rinkosi į tradicines bendruomenės Kalėdas. Susirinko gerokai virš šimto žmonių – skaičiuotojai ir skaičių pametė bebandydami visus surokuoti ! 🙂

Šventėje sveikinimo žodį tarė Lietuvos ambasadorė Loreta Zakarevičienė bei Austrijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jolita Skinulytė. Ambasadorė džiaugėsi gausiu lietuvių būriu ir ypatingai dideliu vaikučių skaičiumi, viltingai juokaudama, kad lietuvių tautai išnykimas negresia, taip pat dėkojo dirbusiems lietuvybės palaikymo labui. Priminusi apie kasdienes grėsmes nūdienos pasaulyje, Ambasadorė linkėjo ramesnių ir taikesnių 2017-ųjų. Bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė šiais metais surengtais renginiais, bendradarbiavimu su latvių ir estų bendruomenėmis, tarptautiniais projektais, dėkojo aktyviems bendruomenės nariams ir savanoriams, padedantiems net ir labiausiai neįtikėtinus sumanymus paversti realybe.

LABAITEATRO spektaklis susirinkusius žiūrovus kvietė keliauti aplink pasaulį: ėjome į pirtį su sveikuoliais suomiais, gėrėme arbatėlę su anglų damomis, dalyvavome madų šou prie Eifelio bokšto Paryžiuje, žygiavome per pavojų kupinas džiungles… Po pasirodymo vaikus aplankė laukiamiausias svečias – Kalėdų Senelis su didžiuliu maišu dovanų.

Vakaro sencacija tapo pirmasis šiemet susibūrusio lietuvių choro pasirodymas – labai šiltas šventinis koncertas. Vėliau Viejoje gyvenantys ir muzikuojantys – pianistė Veronika Kopjova ir birbynininkas Irmantas Andriūnas – pristatė savo parengtą bendrą programą.

Šventės metu susirinkusieji dalyvavo loterijoje, vaikai ypač džiaugėsi – geltonais it saulė rankinio kamuoliais. Ačiū loterijos rėmėjams už puikius prizus!

Kalėdinį vakarą organizavo Lietuvos ambasada Vienoje ir Austrijos lietuvių bendruomenė. Dėkojame visiems atėjusiems, prisidėjusiems ir padėjusiems! Linksmų švenčių!

Daugiau renginio akimirkų mūsų puslapyje: www.lietuviai.at

Austrijos Lietuvių Bendruomenės informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai