Jurgis Didžiulis ir „To Be LT“ komanda skelbia kelionių po pasaulio lietuvių bendruomenes kryptis

Kartą Amerikoje gimusi Jurgio Didžiulio iniciatyva „To Be LT“ pavirto į didelį visuomeninį judėjimą.  Rugpjūčio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje pristatytas projektas drauge su bendražygiais leidžiasi į naujas keliones. Nuo rugsėjo 28 d. Jurgis Didžiulis ir jo suburta komanda dvi savaites keliaus po JAV vakarų pakrantę ir aplankys čia įsikūrusias lietuvių bendruomenes. Per ateinančius du metus „To Be LT“ taip pat planuoja aplankyti lietuvius, gyvenančius Pietų Afrikos Respublikoje, Australijoje, Kanadoje, Pietų Amerikoje, Izraelyje ir Europoje.

Projektu siekiama sutelkti viso pasaulio (tarp jų ir Lietuvoje gyvenančių) lietuvių bei iš Lietuvos kilusių žmonių bendruomenes, atrasti ir atskleisti mūsų daugialypę tapatybę, kuria galime didžiuotis, ją vertinti ir dalintis su aplinkiniais. „To Be LT“ Lietuvą mato kaip globalią bendruomenę, todėl jos viziją bandys paversti realybe: istorijomis ir gyvais pasakojimais iš viso pasaulio parodydami, jog mūsų Lietuva yra gyva, kurianti, sienomis neapribota visuomenė.

„Būti lietuviu. Tai labai skirtingi dalykai ir mes norime išsiaiškinti, ką tai reiškia tiems, kurie jaučiasi lietuviais, būdami toli nuo pačios Lietuvos. Lietuva tai nėra tik teritorija, apribota sienomis. Nėra taip, kad „jie ten“, o „mes čia“. Visų pirma, tai visame pasaulyje kuriantys, jos tradicijas puoselėjantys žmonės. Savo kelionėmis norime parodyti, jog Lietuva iš tiesų yra viena didelė bendruomenė, kuriai atėjo laikas susėsti prie vieno stalo ir susipažinti“, – sako projekto autorius J. Didžiulis.

Drauge su lankomų bendruomenių nariais bus nagrinėjamas savos tapatybės klausimas: ką kiekvienam reiškia būti lietuviu, parodyti, kokia forma lietuviškumas egzistuoja. Kelionėse laukia diskusijos, konferencijos, kūrybinės dirbtuvės, koncertai ir kiti bendruomenę telkiantys renginiai.

Išgyventomis istorijomis, vaizdais bei reportažais „To Be LT“ komanda dalinsis jau nuo pirmųjų kelionės dienų. Susipažinti ir sekti naujienas skaitytojai galės Delfi portale, „To Be LT“ svetainėje bei socialiniuose tinkluose, planuojamos ir televizijos laidos. Projekto autoriai žada, jog video medžiaga bus pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

„Išvykstame su tam tikra edukacine misija. Norime, kad visi išvykę, planuojantys išvykti ar gyvenantys čia, Lietuvoje, suprastų, jog būti lietuviu ar lietuve yra tavo nusiteikimo reikalas. Nepasimesti tapatybėje, nuolatos ją kurti, semtis įkvėpimo iš tave supančios aplinkos, kad ir kur bebūtum. Esame šauni bendruomenė, kūrybinga, energinga ir aktyviai veikianti visame pasaulyje. Būti tokios bendruomenės dalimi yra labai geras jausmas. Norime tai parodyti visiems“, – sako projekto „To Be LT“ vadovė Agnė Vertelkaitė.

Susipažinti su „To Be LT“ komanda, sekti jų nuotykius bei sužinoti, kaip prisidėti prie šio projekto, galite svetainėje www.tobe.lt .

Daugiau informacijos:

Agnė Vertelkaitė,
projekto To Be LT vadovė
el. p. agne@tobe.lt
tel. +370 612 87385
www.tobe.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai