Jungtinės Karalystės lietuvių kreipimasis į parlamento narius

Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės iniciatyva kartu su JK veikiančiomis lietuvių organizacijomis: JK Jaunimo Sąjunga (JKLJS), Londono Sičio Lietuvių klubu (LCLC), Komercijos rūmais (LCCUK), išreiškiant susirūpinimą Lietuvos Respublikos piliečių likimu po Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos, buvo paruoštas kreipimasis į Jungtinės Karalystės Ministrę Pirmininkę Theresą May ir parlamento narius. Jame atkreipiamas dėmesį į tai, kad lietuviai mokamais mokesčiais, kuriamomis darbo vietomis prisideda prie šalies
ekonominės raidos. Tarp lietuvių yra aukšto lygio profesionalų, klestinčių verslininkų, muzikantų, studentų, gerų specialistų, dirbančių aptarnavimo sferoje, statybų sektoriuje, taip pat šeimų, auginančių vaikus. Lietuvių bendruomenė vykdo socialinius projektus, siekiančius įtraukti ir vietinę bendruomenę.

Skubėjome išsiųsti kreipimąsi iki pirmadienio, kovo 13 d, kadangi tą dieną Bendruomenių rūmuose vyko svarbus balsavimas, spendžiantis, ar Lordų rūmuose priimta Brexit įstatymo projekto pataisa, apsauganti ES piliečių teises, bus patvirtinta, ar ne. Tai svarbi diena visiems ES piliečiams, kadangi nuo balsavimo priklausė, kada prasidės derybos ir ar bus duotos garantijos ES piliečiams, gyvenantiems JK.

Jungtinės Karalystės Lietuvių  Bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė bendruomenės vardu dėkoja Romui Kinkai už patarimus ruošiant kreipimosi tekstą, taip pat aktyvistei, buvusiai JKLJS prezidentei Laurai Hanning Scarborough už jos įdirbį, gvildenant Brexit temą su JK politikais, derinant kreipimosi tekstą ir kontaktus parlamente.

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai