JAV Lietuvių Bendruomenė bendradarbiaus su Vilniaus universitetu

Bendradarbiavimo sutartis

Daugiau nei trejus metus trukusios derybos ir nueitas sunkus JAV Lietuvių Bendruomenės kelias pasiekė finišą – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus universitetu.

Liepos 4 d., antradienį, Vilniaus universiteto Centriniuose rūmuose įvyko oficialus sutarties ir būsimo bendradarbiavimo pristatymas. Atidarymo žodžius renginyje tarė VU Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Raimonda Markevičienė ir JAV LB KV pirmininkė bei LISS (Lietuvių išeivių studentų stažuotės) programos vadovė Sigita Šimkuvienė–Rosen. Viešnios trumpai pristatė artimiausius planus, bendrus siekius ir paaiškino, kokia svarbi ši sutartis abiem šalims.

Raimonda Markevičienė ir Sigita Šimkuvienė

Markevičienė pabrėžė, kad net 21 šių metų LISS studentas atliks praktiką Lietuvos įmonėse bei įstaigose per Vilniaus universitetą (dar 2 – per VGTU). Būtent čia jie bus vertinami ir, sėkmingai pabaigę stažuotę, ne tik gaus universitetinių kreditų, bet ir galės papildyti savo gyvenimo aprašymą darbo Lietuvoje patirtimi bei turės galimybę sustiprinti savo lietuvių kalbos ir kultūros žinias. S. Šimkuvienė pridūrė, kad ši programa tikrai nebūtų tokia išpildyta ir prasminga, jei ne pagrindinis rėmėjas – Lietuvių fondas. „Ši parama atveria duris į patrauklesnes praktikų, gyvenimo, susitikimų, oficialių vizitų vietas. LF dėka mes turime galimybę apsilankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose ir susipažinti su ypatingais žmonėmis“, – džiaugėsi ji.

Visi susirinkusieji išklausė istorijos fakulteto dėstytojo dr. Norberto Černiausko paskaitą „Lietuviai–pasaulis–Lietuva“, pasidalino patirtimis apie gyvenimą svetur, lietuvybės saugojimą ir švietimo svarbą. Kiti renginio svečiai – jaunieji gimnazistai iš JAV bei kelių Lietuvos miestų – buvo supažindinti su universiteto studijų programomis, pakviesti į ekskursiją.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės direktorius Algimantas Pamerneckas ir JAV LB KV pirmininkė Sigita Šimkuvienė

Po oficialios dalies LISS studentai susitiko su savo praktikų vadovais, pasirašė trišales sutartis, aptarė užduotis, kurias atliks stažuočių metu, ir palinkėjo vieni kitiems sklandžios, efektyvios komunikacijos.

Sauliaus Čirbos nuotraukos

JAV Lietuvių Bendruomenės informacija

pasauliolietuvis.lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai