JAV lietuvė Nijolė Marytė Šerniūtė tapo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos laureate

JAV lietuvių rašytoja Nijolė Marytė Šerniūtė, už knygą „Julijonas Vilkas“ tapo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos laureate, praneša leidykla „Slinktys“.

N. M. Šerniūtė jau daugiau nei tris dešimtmečius gyvena Amerikoje, jos literatūrinis debiutas įvyko 2015 metais. Prieš pasirodant pirmajam romanui „Vilkų Kampo Eliza“, autorė buvo išleidusi penkias poezijos knygas. „Julijonas Vilkas“ yra naujausias rašytojos romanas.

„Žmogaus gyvenimo istorija, kupina skaudžių praradimų, atsakomybės savo giminei ir kraštui įsipareigojimų, įtaigiai, sodria autentiška kalba atskleidžiama romane „Julijonas Vilkas“.

Pagrindinis kūrinio veikėjas Julijonas Vilkas, pirmojo autorės romano „Vilkų Kampo Eliza“ veikėjų Elžbietos Vilkienės ir Vincento Vilko provaikaitis, regis, patiria daugiau, nei žmogus galėtų patirti. Tačiau asmeninės patirtys, negailestingos netektys jį išaugina ir subrandina. Išlikti, išgyventi, nepamiršti, keršyti, atleisti – toks Julijono gyvenimo kelias veriasi romane.“ – Literatūrologė dr. Ilona Čiužauskaitė.

Premijos teikimo šventė vyks gegužės 25 d. 13.00 val. Puziniškio muziejuje, Puziniškio k., Panevėžio r.

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai