Įvyko užsienio lietuviams skirta Lietuvių kalbos dienų viktorina

Valstybinė lietuvių kalbos komisija š. m. vasario 16–20 dienomis organizavo jau tradicija tampančią Lietuvių kalbos dienų viktoriną užsienyje gyvenantiems tautiečiams. Per Lietuvos Respublikos ambasadas, lietuvių bendruomenes, lituanistines mokyklas užsienio lietuviai buvo pakviesti virtualiai pasitikrinti savo žinias apie lietuvių kalbą, Lietuvos kultūrą ir istoriją. Organizatoriai kartu su Lietuvių kalbos instituto mokslininkais buvo parengę du klausimų paketus – vieną vaikams ir jaunuoliams, kitą suaugusiems žmonėms.

Viktorinoje dalyvavo apie keturis šimtus suaugusiųjų ir apie du šimtus vaikų ir jaunuolių. Penktadalis suaugusių dalyvių teisingai atsakė visus klausimus. Vaikų ir jaunuolių grupėje sėkmingai visas užduotis įveikė apie trečdalis dalyvavusiųjų. Iš abiejų grupių burtų būdu atrinkta po dvylika asmenų, kurie bus apdovanoti VLKK įsteigtais prizais. O prizai yra vertingos lituanistės knygos, jos laimėtojus pasieks paštu. Tai Algirdo Sabaliausko knyga „Iš kur jie? Pasakojimas apie žodžių kilmę“, Kazimiero Gaivenio knyga „Nuostabioji žodžio šviesa“, Stanislovo Sajausko knyga „Lito istorija“ ir „Pinigų istorija“, „Dabartinės lietuvių kalbos žodyno“ elektroninė versija atmintuke, Irenos Smetonienės, Mariaus Smetonos ir Kristinos Rutkovskos monografija „Kalba. Tauta. Valstybė“ ir kt.

Viktorinoje jėgas bandė žmonės, pasklidę po visą platųjį pasaulį. Burtais atrinkti laimėtojai gyvena Argentinoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Airijoje, Islandijoje, Italijoje, Belgijoje.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos informacija

www.pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai