„Hood to Coast“ maratone lietuviai išvystė rekordinį greitį

Laurynas R. MISEVIČIUS, Tadas KUBILIUS – specialiai Lietuvai iš Portlando.

JAV Lietuvių Bendruomenės Portlando apylinkės bėgimo entuziastų suburta „Lituanicos“ komanda rugpjūčio 24–25 dienomis jau penktąjį karta dalyvavo visame pasaulyje išgarsėjusiose Oregono valstijoje vykstančiose bėgimo varžybose „Hood to Coast“.

Epiniame bėgime, besitęsiančiame dvi dienas ir nenutrūkstamai vykstančiame tiek dienos, tiek nakties metu, „Lituanicos“ komanda 199 mylių (beveik 320 kilometrų) atstumą įveikė per rekordiškai trumpą 27 val. 46 min. 19 sek. laiką, bendroje įskaitoje užimdama aukštą 169 vietą iš daugiau kaip tūkstančio startavusių ekipų. Iš dvylikos lietuvių bendruomenės bėgimo mėgėjų sudaryta komanda šių metų startą skyrė atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejui paminėti, siekdama dar labiau pagarsinti savo šalies vardą Jungtinių Valstijų Šiaurės Vakarų pakrantėje.

2018 m. „Hood to Coast“ maratono „Lituanicos“ bėgikai ir savanoriai (iš kairės Rytis Umbrasas, Tadas Kubilius, Vilmantas Babarskas, Benas Klastaitis, Martinas Tali, Vaidotas Žievys, Giedrius Žmiejevas, Mindaugas Paulikas, Andrejus Kozhevnikovas, žemiau savanorė Jenelle Birnbaum, Giedrė Babarskienė, komandos vadovė Inga Sadaunikaitė-Kozhevnikov, Virgilija Tali ir savanoris Laurynas R. Misevičius:) trūksta dar vienos savanorės Hillary Frey-Klastaitis

„Lituanicai“ šių metų bėgime atstovavo ir Lietuvos ambasados Vašingtone diplomatas Tadas Kubilius, o tikru „Hood to Coast“ trasos žinovu tapo lietuvių komandos „veteranas“ 46-ių Vilmantas Babarskas iš Portlando kaimynystėje esančios Vašingtono valstijos Kamaso (Camas) miesto. „Pagaliau pavyko surinkti vien tik iš JAV Lietuvių Bendruomenės narių sudarytą dvyliktuką, lietuviškesnės komandos nebūtų šansų suburti! – džiaugėsi iš Kauno daugiau kaip prieš 20 metų už Atlanto su šeima persikėlęs Vilmantas. – Keturis sykius prieš tai teko stiprintis net keliais kitataučiais, bet šiemet Lietuvos šimtmečio vardan ištisus metus mūsų vadovė Inga Sadaunikaitė-Kozhevnikov rinko lietuvius iš visur, kur tik kas panorėjo bėgti ir galėjo parodyti reikiamą rezultatą.“ Taip komandoje atsirado jau 4 maratonus savo gyvenime bėgusi San Franciske įkurtos lituanistinės mokyklos vadovė Virgilija Tali su savo vyru Martinu, abu pirmąsyk dalyvavę „Hood to Coast“.

„Norėjosi šį kartą – mūsų gimtinės šimtmečio proga – „iššauti“, nors varžybų nuostatai neleido mums per daug įsibėgėti, – pasakojo prieš penketą metų rimčiau ilgų nuotolių bėgimu susidomėjusi dar viena buvusi kaunietė Inga Kozhevnikov, Amerikoje atsidūrusi beveik prieš du dešimtmečius. – Jeigu būtume nubėgę dar bent pusvalandžiu greičiau, „Lituanicai“ būtų grėsusi diskvalifikacija!“ Mat prieš šias varžybas visos komandos turi „Hood to Coast“ organizatoriams pranešti savo bėgikų tempą, kad būtų lengviau kontroliuoti daugiau kaip 12 tūkstančių dalyvių startą, bėgimą bei finišą gan siauroje trasoje nuo Hudo kalno (Mt. Hood) viršukalnės iki Sisaido (Seaside) pajūrio kurorto. Jeigu nukrypsti nuo iš anksto suplanuoto grafiko daugiau kaip dvi su puse valandos į bet kurią pusę, gali būti diskvalifikuotas iš viso ir galbūt netgi nebepriimtas dalyvauti analogiškose varžybose kitais metais. Taigi kiekvienos, taip pat ir lietuvių, komandos vadovams tenka gerokai pasukti galvą, kaip įtilpti į tokius rėmus…

37 kartą vykęs „Hood to Coast“ estafetinis maratonas pagal distanciją yra ilgiausias pasaulyje tokio pobūdžio bėgimas, kuriame šiais metais dalyvavo 1050 komandų ir apie 13 tūkstančių bėgikų iš visos mūsų planetos. Praėjusiais metais „Lituanicos“ komandoje bėgo Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Darius Gaidys, šiose varžybose yra dalyvavęs ilgų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas, šių metų pradžioje Lietuvos valstybės šimtmečio proga įveikęs distanciją nuo Dakaro iki Vilniaus. „Lituanicos“ bėgikų komandos dalyvavimą „Hood to Coast“ parėmė lietuviškus maisto produktus į JAV importuojanti įmonė BANDI ir Lietuvių Fondas.

Komandos „Lituanica“ bėgikus vežiojęs mikroautobusiukas savaitgalį buvo papuoštas „Bandi“ ir Lietuvos valstybės šimtmečio simbolika

Kai Inga, Giedrė, Virgilija, Vilmantas, Martinas, Tadas, Rytis, Vilmantas, Andrejus, Mindaugas, Giedrius, Vaidotas ir Benas mušė rekordus Oregone, „Lituanica“ komandos bėgimą akylai stebėjo Amerikos lietuvių „sostinė“ Čikaga – juk spalio 7-ąją net 27 mūsų tautiečiai jau ruošiasi dalyvauti tradiciniame „Vėjų“ miesto maratone. Šio miesto lietuvių bėgimo klubo įkūrėja Aušra Butkevičiūtė jau senokai „padėjusi“ akį ir ant garsiausio Oregono „Hood to Coast“ estafetinio maratono. 2019-ieji – Pasaulio lietuvių metai, ta proga ir didžiausiai užsienyje gyvenančių mūsiškių diasporai čikagiečiams būtų puiku prisijungti prie „Lituanicos“ sėkmės istorijos.

Pasibaigus „Hood to Coast“ bėgimui Sisaide, kartu su „Lituanicos“ bėgikais šeštadienio popietę dar tebevaikštinėjome kurorto gatvėmis… Vakarėjant vieno mūsiškių – Mindaugo Pauliko, „Bandi“ importuotojų atstovo Sietle, dėmesį patraukė šalimais buvusi ledainė. Nei iš šio, nei iš to jau uždaromos viešojo maitinimo įstaigos duris darbuotojos jis užklausė: „Gal čia pas jus kas nors iš Lietuvos dirba?“ Visų mūsų nuostabai iš kavinukės gilumos išėjo… KTU antrakursė Rūta ir VU Kauno humanitarinio fakulteto pirmakursė Eglė. Pasirodo, abi merginos Sisaide uždarbiauja jau antrą vasarą paeiliui ir už savaitės grįžta toliau krimsti mokslų į Laikinąją sostinę.

Bėgikai su ledainėje dirbusiomis lietuvaitėmis studentėmis

Taigi Oregono lietuviška pasaka tęsiasi – na o ateinantį savaitgalį į kasmetinį pikniką Rooster Rock State Park (Corbett, OR) kviečiame visus estradinės muzikos gerbėjus. Šeštadienį (rugsėjo 8-ąją) Portlando apylinkių lietuviams ir mūsų svečiams koncertuos legendinės grupės „Sekmadienis“ solistė Jūratė Miliauskaitė, daugiau informacijos www.portlandlithuanians.com.

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai