Halo lietuviai džiūgauja dėl tautiečio pergalės

Ilona Urbikaitė. Kovo 4 d. Halo (Hull) Lietuvių Bendruomenėje praūžė svarbus renginys. Tarp boksininkų, kovojančių dėl Didžiosios Britanijos profesionalų bokso federacijos Centrinio regiono antrojo pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržo, buvo ir Evaldas Korsakas. Į tą vakarą vykusią kovą iš Halo pajudėjo didelė palaikymo komanda – vieni nuomotu autobusu, kiti – savu transportu. Atvykę gerbėjai nežinojo, ko tikėtis, bet buvo aišku, kad salėje lietuvio vardą garsiai skandavo ne vien lietuviai, bet ir kiti vietiniai. Jau septintą minutę dvidešimt šešerių Evaldas nokautavo kovos favoritu laikytą dvidešimt aštuonerių Ashton’ą Jolly. Po nokdauno Evaldas dar tęsė smūgių seriją, bet priešininkui neliko nieko kita, kaip tik saugantis užsidengti veidą, o teisėjui – skelbti Evaldo pergalę, pasiektą techniniu nokautu.

Jau ir taip įsiaudrinusi publika pašėlo: po varžybų Evaldą lydėjo sveikinimai, namo važiuojančiame autobuse lietuviškas dainas su malonumu dainavo anglai ir kitomis kalbomis kalbantys gerbėjai, o gerosios žinios dar iki dabar vilnija per bendruomenes toli ir plačiai.

Treniruotės

Evaldas praleidžia ypač daug laiko sporto salėje. Jo gyvenimo rutina šiuo metu pripildyta rengimosi varžyboms ir ant laurų Evaldas nemiega. Šioms varžyboms pasibaigus, jau po poros dienų jis grįžo į treniruotysčių salę ruoštis tolimesnėms varžyboms, nors nei data, nei priešininkas dar nėra žinomi. Sportininkas treniruojasi šešias dienas per savaitę, kartais – net dukart per dieną. Tačiau paklaustas, ar rengia ką nors neįprasto kitoms varžyboms, jis atsako, jog kaskart ruošiasi panašiai, kiekvienos varžybos jam yra svarbios ir jis įdeda visą save į pasiruošimą. Dėl garbės parvežti į Halą titulo diržą Evaldas prižada uoliai ruoštis ir kovoti iš paskutiniųjų.

Prieš dvejus metus Evaldą pastebėjo dabartinis treneris Ivoras Clementas, kuris jam pasiūlė iš K1 pereiti į profesionalų sportą. Nuo tada su dar didesniu užsidegimu dirbantis Evaldas sąskaitoje turi per dvylika kovų, dauguma jų vyko išvykose. Tokie jo pasiekti rezultatai ypač džiugina bendruomenės narius.

Bendruomenė

2014 m. buvo pradėta formuoti Halo Lietuvių Bendruomenė ir siūlyta vietiniams žmonėms prie jos prisijungti. Evaldas tapo vienu iš šešiolikos tarybos narių ir buvo vienas iš aktyviausių bendruomenės žmonių: labai palaikė idėjomis, rėmė motyvacija, prisidėjo atiduodamas savo laisvą laiką, dalyvavo svarbiuose renginiuose, peticijose ir pan. 2014 rugsėjį buvo atidaryta Halo lituanistinė mokykla ir Evaldas per pertraukas noriai padėdavo prižiūrėti mokinius. Tačiau ne bet kaip, o įtraukdamas juos į labai aktyvią sportinę veiklą, netgi kartais gaudamas nuo kolegų mokytojų pylos. Šiaip ar taip, nuoširdus jo darbas buvo labai visų vertinamas.

Evaldo ir bendruomenės ryšys buvo abipusis – bendruomenė taip pat jį palaikė. Dar nebūdamas profesionalioje bokso lygoje, Evaldas aktyviai kultivavo K1 kategoriją ir atiduodavo visą save treniruotėse ir kovose. Vietiniai gerbėjai jį labai palaikė ir neleisdavo į varžybas vykti vienam. Važiuodami į kitus miestus lietuviai ir kiti fanai kooperuodavosi, susiorganizuodavo transportą ir vykdavo palaikyti bendrataučio skanduotėmis.

Nuotraukos iš Evaldo Korsako Facebook profilio

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai