Gerus darbus Lietuvai dovanojo gimnazistai iš JAV

Meda Piečytė

Keturias savaites 15 gimnazistų iš įvairių Amerikos valstijų ir Kanados dalyvavo LISS (lietuvių išeivių studentų stažuotės) programos projekte ,,Gimnazistai – Lietuvai!“. Ši savanoriavimo programa skirta paaugliams, norintiems  susipažinti su kasdieniu bei kultūriniu Lietuvos gyvenimu ir savo labdaringu darbu prisidėti prie Lietuvos gerovės kėlimo.

Ugdymo įstaigose, kuriose mokosi atvykę gimnazistai, yra būtina surinkti tam tikrą skaičių socialinio darbo valandų. Šiam tikslui pasiekti jaunuoliai pasirinko Lietuvą. Paklausite, kodėl? Būtent čia daugumos iš jų tėvelių šaknys.

Šios vasaros programos dalyviai iš tolimiausių kampelių Lietuvoje susirinko birželio 28-ąją ir išvyko lygiai po mėnesio. Per tą laiką gimnazistai savanoriavo Kaune vykusiose X pasaulio lietuvių sporto žaidynėse, tvarkė aplinką Verkių regioniniame parke, pagalbininkais buvo Santariškių vaikų ligoninėje. Lankydamiesi Tauragėje savanoriavo lopšelyje-darželyje ,,Kodėlčius“, kur dalinosi šypsenomis, žaidė su vaikais ir tapė ant sienų, vėliau tvarkė Jūros upės pakrantę. Šilinės girininkijoje rinko šakas, rūšiavo šiukšles. Panašiai darbavosi ir grįžę į Vilnių – visų pamėgtame Vingio parke. Gerais darbais jaunuoliams prisidėti teko ir prie džiazo festivalio, kur koncertą surengė Liudas Mikalauskas bei Evelina Sašenko.

Laisvu nuo darbų metu gimnazistai kartu su vyresniais draugais, LISS programos studentais, susitiko su Jo Ekscelencija prezidentu Valdu Adamkumi, lankėsi LR Seime, bendravo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Žygimantu Pavilioniu, dalyvavo ekskursijoje po Vilniaus universitetą, tobulinosi viešojo kalbėjimo meistro Igorio Vasiliausko paskaitose, linksminosi su Jurgiu Didžiuliu. Tauragėje turėjo galimybę pasišnekučiuoti su miesto meru Sigitu Mičiuliu, kurti spektaklį su režisiere Genovaite Urmonaite. Per mėnesį jaunieji savanoriai aplankė Anykščius, Kretingą, Palangą, Klaipėdą, pažino Panemunės pilis ir piliakalnius.

Programos metu gimnazistai turėjo galimybę įvairiomis patirtimis dalintis su savo bendraamžiais, padedant mokytojams Rimai ir Kęstučiui Norvilams, mokytis lietuvių kalbos.

 

Jau 5 metai šį išskirtinį projektą organizuoja ir globoja JAV Lietuvių Bendruomenės krašto valdybos pirmininkė Sigita Šimkuvienė, o programą remia Lietuvių Fondas. Pagrindiniai programos tikslai yra puoselėti lietuvybę, pažinti kultūrinį gyvenimą, bendrauti lietuvių kalba, neprarasti ryšio su tėvų ar senelių gimtuoju kraštu bei čia likusiais ir, žinoma, užkrėsti lietuvius savanorystės virusu.

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai