Dokumentiniame filme „Lietuvių imigrantai“ įamžinti pokalbiai su „Nemuno“ lietuvių kultūros draugijos nariais

Dokumentinis filmas „Lietuvių imigrantai“ buvo transliuojamas pasakojimų ciklo „Dvi tėvynės“ laidoje per Argentinos Respublikos švietimo ministerijos kanalą „Encuentro“ („Susitikimas“).

Filme įamžinti pokalbiai su „Nemuno“ lietuvių kultūros draugijos nariais iš Beriso (Berisso) miesto: Juanu Francisco Klimaičiu ir Ana ( Ona) Semenas. Šie žmonės yra dviejų tomų knygos „Berisso miesto lietuviai“ autoriai. Taip pat parodytas pokalbis su draugijos nariu Héctoru Kavaliūnu, nufilmuota buvusi Vasario 16-osios gimnazijos (Vokietija) mokinė, „Nemuno” lietuvių tautinių šokių kolektyvo šokėja Aniela Ona Remorini Gasūnas (Gasūnaitė). Paskutinis pokalbis – su Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto praktikante ir KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ šokėja Indre Mockute. Indrė atvyko į Argentiną padėti „Nemuno“ lietuvių draugijai ir ypač Argentinos „Nemuno“ lietuvių tautinių šokių grupei. Mockutė – Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo mainų paramos fondo studentė praktikantė lituanistinėse mokyklose, lietuvių bendruomenėse ir baltistikos centruose 2017–2018 mokslo metams.

Documental “Inmigrantes lituanos” (HD) – Dokumentinis filmas „Lietuvių imigrantai” (Argentina)

Apie Berisą

Berisas (isp. Berisso) – miestas Argentinoje, Buenos Airių provincijoje, La Platos miesto aglomeracijoje (Gran La Plata), 67 km į pietryčius nuo Buenos Airių. Beriso mieste veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki I pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3000 lietuvių. Dauguma jų dirbo skerdyklose, šilko, baldų fabrikuose. Reikia pabrėžti, kad Beriso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Airių provincijos „Imigrantų sostine“. Mieste taip pat yra „Mindaugo” lietuvių draugija.

Lietuvių kultūros ir savišalpos draugijos „Nemunas“ informacija

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai