Baltijos šalys pristatytos Oregono sostinėje

Laurynas R. MISEVIČIUS.

Paskutinį birželio mėnesio savaitgalį ant Vilameto (Willamette) upės pakrantės lygiai prieš 20 metų „duris“ atvėrusiame Riverfronto parke Seilemo (Salem) mieste praūžė jau 21-asis tarptautinis „Pasaulio ritmų“ (angl. World Beat) festivalis. Nuo penktadienio popietės iki sekmadienio vakaro Oregono valstijos sostinėje apsilankė apie 25 tūkstančiai žmonių, o tarp jų pirmą sykį šio festivalio istorijoje pristatydami atskirą ekspoziciją dalyvavo ir lietuviai.

Portlando Lietuvių Bendruomenės apylinkė, kuri atstovavo kaip tik šiemet savo Nepriklausomybės šimtmetį atžymėjusioms Baltijos pajūrio šalims, be mūsų gimtinės, lankytojams pristatė ir Latviją bei Estiją. LR garbės konsulo Portlande Randy L. Millerio bei Seileme jau kuris laikas apsigyvenusio buvusio vilniečio Grishos Alpernaso iniciatyva „Pasaulio rimtų“ generalinės direktorės Kathleen Fish į šių metų festivalio dalyvių sąrašą įtraukti lietuviai ne tik dalino visų trijų Baltijos šalių turizmo galimybes pristatančius bukletus, bet ir įvairių tautybių lankytojams siūlė populiariausių iš Lietuvos importuotų maisto produktų, Los Andžele specialiai šiam renginiui Linos iškeptos ekologiškos duonos, suvenyrų, knygų, muzikos, DVD filmų, sportinių marškinėlių bei atributikos.

Lietuviai festivalio metu dalino visų trijų Baltijos šalių bukletus, pasakojo apie Latvijos, Lietuvos ir Estijos turizmo galimybes, siūlė mūsų kulinarinio paveldo gėrybes ir suvenyrus

„Pasaulio ritmų“ festivalio akimirkos ir vėliavų paradas, kurio metu pasirodė per 70 tautų ir šalių atstovų

Šių eilučių autorius, be kita ko, inicijavo draugišką šalia lietuvių buvusių palestiniečių, libaniečių bei izraeliečių diskusiją – būtent tai prieš dvi dešimtis metų dvi Oregono sostinėje apsigyvenusios mamos kartu su savo dukterimis akcentavo, nusprendusios surengti tokį įvairialypį kultūrų festivalį pirmą kartą: kad pažintume vieni kitus, išvengtume rasinės ar tautinės diskriminacijos, žmonių ir tautų nesusikalbėjimo ar priešiškumo, neapykantos.

Nors nuo 1997-ųjų vasario prabėgo daugiau kaip 20 metų, šių dienų pasaulyje panašių iššūkių nė kiek nesumažėjo, taigi ir „Pasaulio ritmų“ įkūrėjų 1997 m. pradėtas festivalis neprarado savo aktualumo, na o nuo šiol, tikėsimės, į jį organizatorių bus kviečiami bei kasmet dalyvaus ir mūsų tautiečiai.

Lietuviai festivalio metu dalino visų trijų Baltijos šalių bukletus, pasakojo apie Latvijos, Lietuvos ir Estijos turizmo galimybes, siūlė mūsų kulinarinio paveldo gėrybes ir suvenyrus

Tuo tarpu Portlando Lietuvių Bendruomenė šių metų rugsėjo 28–30 d. organizuoja pirmąją XXII Tarybos sesiją, į kurios renginius mielai kviečiame ir kitus besidominčius LB apylinkių atstovus. Apie tai daugiau informacijos yra oficialioje organizacinio komiteto svetainėje  www.tarybossesija.com.

Grishos Alpernaso ir autoriaus nuotraukos

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai