Baltijos kelio 30-metis Liuksemburge

 Rugsėjo 22 d., Baltijos vienybės dieną, lietuvių, latvių ir estų bendruomenės Liuksemburge susibūrė paminėti Baltijos kelio trisdešimtmečio. Baltijos kelio 30-mečiui skirto šventinio renginio metu skambėjo dainos lietuvių ir latvių kalbomis, pasirodė dainų atlikėjai lietuviai – Erdvilas Jakulis, Sigita Jakulienė, Ramunė Šarkauskienė, Palmyra Ragauskienė ir Roma Grigienė; latvių choras „Melusina“ ir estų šokių kolektyvas „Laiali“. Šventėje dalyvavo ir šalių garbės konsulai Liuksemburge, renginiu domėjosi ir Liuksemburgo žurnalistai.

Kiekviena šalis pasidalino prisiminimais apie dalyvavimą Baltijos kelyje, apie tai, ką Baltijos kelias reiškė gyvenantiems už Baltijos valstybių ribų, ir kitais įdomiais ir jaudinančiais to laikmečio įspūdžiais. Šis išties nepamirštamas, o daugeliui – įsimintiniausias viso gyvenimo įvykis buvo ne tik visų šalių gyventojų vienybės, bet ir įkvepiantis į Gineso rekordų knygą įtraukto taikaus protesto prieš sovietinę okupaciją ir diktatūrą ir kovos už šalių laisvę pavyzdys, kuriuo šiais metais pasekė už savo pilietines teises ir laisvę kovojantys Honkongo žmonės.

Renginį vainikavo daina „Bunda jau Baltija“, kuriai skambant dalyviai susikibo rankomis į simbolinį grandinę. Po oficialios dalies vyko piknikas. Tai pirmasis išties pavykęs lietuvių, latvių ir estų bendras renginys Liuksemburge, nors tokio bendradarbiavimo pavyzdžių esama ir daugiau, pavyzdžiui, Baltijos šalių stendas didžiausioje Liuksemburgo labdaros mugėje „Bazar International“ ir kt.

Tai ne vienintelis Liuksemburgo bendruomenės renginys, skirtas Baltijos keliui paminėti. Spalio 11 d. Liuksemburge vykusiame kino festivalyje „Cineast“, kuriame Lietuva buvo garbės viešnia, dalyvaujant ambasadorei, taip pat paminėtas Baltijos kelio 30-metis, rodyti šiam įvykiui skirtas dokumentinis filmas „Vaikai iš Amerikos viešbučio“ ir kiti lietuviški vaidybiniai filmai. Lapkričio 13–15 dienomis vyko lietuvių menininkų, gyvenančių ir kuriančių Liuksemburge, paroda simboliniu pavadinimu „En Route“ (Kelias), skirta Baltijos kelio 30-čiui ir Pasaulio lietuvių metams paminėti. Simboliška, kad parodoje dalyvavo ir vienas latvių menininkas.

Tikimės, kad šią gražią bendrų minėjimų iniciatyvą pavyks pratęsti ir kitais – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-čio – metais.

Atlikėjai: lietuviai – Erdvilas Jakulis, Sigita Jakulienė, Ramunė Šarkauskienė, Palmyra Ragauskienė ir Roma Grigienė; latvių choras „Melusina“ ir estų šokių kolektyvas „Laiali“.

Daugiau nuotraukų (autorius Valdas Mikalauskas): https://photos.app.goo.gl/vbo3ouEzRG4fYHvz5

Vaizdo įrašo medžiaga (autorius Ramūnas Astrauskas):  https://youtu.be/xRrRklATSmI

Liuksemburgo lietuvių bendruomenės valdybos narys
Rytis Virbalis

pasauliolietuvis.lt

 

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai