„5 už Lietuvą“ Halo mieste

Agnė Kluoniūtė

Birželio ketvirtą dieną, sekmadienį, per pasaulį nuvilnijo pasaulio lietuvių bėgimas „5 už Lietuvą“, kurio metu maži ir dideli turėjo progą išbandyti save simboliniame 5 km bėgime ar ėjime. Tai – po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius vienijantis renginys, inicijuotas Estijos ir Suomijos lietuvių jaunimo asociacijų. Iniciatyva organizuojama jau ketverius metus iš eilės. Renginio siekis – pilietiško  ir aktyvaus lietuvio įvaizdžio užsienyje kūrimas, tautiečių bendradarbiavimo ir vienybės skatinimas.

Šįkart prie šaunios iniciatyvos prisijungė ir Halo (Hull) mieste gyvenantys lietuvaičiai. Koordinatoriumi šiais metais tapo mūsų aktyvus bėgikas Gediminas Šumskis. Kartu su juo bėgime dalyvavo ne tik patyrę bėgikai, bet ir visi mėgstantys aktyvų laisvalaikį: šeimos su mažyliais, studentai, garbaus amžiaus senjorai ir t.t. Vaikai noriai sekė tėvelių pėdomis nubėgdami pusę distancijos (2,5 km), o suaugusieji pasimėgaudami įveikė visą distanciją. Pačiai jauniausiai mūsų bėgikei buvo tik 2 metukai! Tą dieną 5 km distanciją įveikė per trisdešimt žmonių.

Po bėgimo buvo organizuota fotosesija ir piknikas. Jų metu į dangų buvo paleisti šešiasdešimt Lietuvos vėliavos spalvas simbolizuojančių balionų, kuriuos dalyvių džiaugsmui parūpino šaunieji bėgimo savanoriai. Po to netikėtas lietus tautiečius subūrė piknikui į palapinę pasistiprinti ir pasišnekučiuoti. Tai buvo puiki proga ne tik atgauti jėgas, bet ir pabendrauti, susipažinti su naujais žmonėmis.

Netikėtas lietus subūrė piknikui į palapinę

Tikimės, kad kitais metais prie šios iniciatyvos prisijungs dar daugiau dalyvių!

 

Aušros Mikštienės ir Gedimino Šumskio nuotraukos

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai