XVIII PIETŲ AMERIKOS LIETUVIŲ JAUNIMO SUVAŽIAVIMAS

Prasidejo XVIII Pietų Amerikos lietuvių jaunimo bendruomenių suvažiavimas. Be šeimininkų Urugvajaus lietuvių jaunimo dalyvauja kaimyninių Argentinos ir Brazilijos jaunimo bendruomenių nariai, o taip pat iš Šiaurės Amerikos atvyko Kanados lietuvių jaunimo bendruomenės atstovai.

Pirmoji Suvažiavimo diena prasidejo lietuviškoje parapijoje. 1953 m. pastatytoje lietuviškoje Šv.Mergelės Marijos bažnyčioje ant kalvos Montevidėjaus miesto rajone Sere (Villa del Cerro) dalyviai paminėjo Sausio 13-sios įvykius. Maldomis ir pokalbiu prie uždegtų žvakelių laisvės gynėjų atminimui prisimintos tos dienos, buvo sugiedotas Lietuvos Himnas.

jaunimo suvaziavimas 2015 005

XVIII Pietų Amerikos jaunimo suvažiavimas Urugvajuje. Dalyvių nuotraukos. 2015.

Po to dalyviai atvyko į Urugvajaus lietuvių kultūros draugijos, dar vadinamos “Club Lituano”, patalpas, kur Urugvajaus lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkas Nikolas Modena Klimas paskelbė oficialią Suvažiavimo pradžią. Įžanginis pranešimas buvo apie lietuvių jaunimo sąjungų ankstesnius suvažiavimus. Po to kiekviena bendruomenė papasakojo apie save, vykdomą veiklą. Suvažiavime dalyvauja ir Urugvajaus lietuvių bendruomenės atstovai.

pietu amerikos suvaziavimas 2015 004

XVIII Pietų Amerikos jaunimo suvažiavimas Urugvajuje. Dalyvių nuotraukos. 2015.

Pirmoji diena baigėsi bendra vakariene po ąžuolu, bet prieš ją Kanados atstovė suorganizavo įdomius žaidimus, padėjusius dalyviams geriau susipažinti. Pirmosios dienos video pasakojimą galite rasti čia.

Antrąją dieną dalyviai lankėsi Kolonijos mieste (Colonia del Sacramento) – Urugvajaus uostamiestyje, kuris yra seniausia europiečių gyvenvietėje šalyje. Trečiąją dieną dalyvių laukė ne tik diskusijų tęsinys, bet ir pasidairymas po Montevidėjaus miestą, Pietų Amerikos muzika ir daug daugiau draugystės, pokalbių ir žaidimų. Trumpą video iš tango muzikos vakaro rasite čia.

argentinoje 20150115 007

XVIII Pietų Amerikos jaunimo suvažiavimas Urugvajuje. Dalyvių nuotraukos. 2015.

Alberto Kaluževičius, Urugvajaus lietuvių bendruomenė