Tikintieji turės galimybę stebėti Teofiliaus Matulionio beatifikaciją

 

Tikintieji JAV turės unikalią galimybę dalyvauti Teofiliaus Matulionio beatifikacijoje, įsijungę EWTN televizijos kanalą birželio 25 d. 1:30 val. po pietų (ET laiko zona). Šv. Mišios bus aukojamos lotynų kalba, jas anglų kalba komentuos tėvas Lukas Laniauskas SJ. Iškilmes transliuos LRT televizija (su komentarais lietuvių k.), LRT Lituanika, Marijos Radijas (Lietuva), EWTN (JAV) bei TV TRAM (Lenkija).

Birželio 25 dieną Vilniuje, Katedros aikštėje, Lietuvoje Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas kard. Angelo Amato paskelbs kankinį ir vyskupą Teofilių Matulionį palaimintuoju. Tai istorinis įvykis, kokio Lietuvoje nėra buvę. Prieš trisdešimt metų vysk. Jurgio Matulaičio beatifikacija vyko Vatikane. Katedros aikštėje laukiama kelių dešimčių tūkstančių žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, kur tarnavo Teofilius. Taip pat atvyks piligrimų iš Lenkijos ir kitų šalių.

Skelbimas palaimintuoju – tai svarbus viešas Katalikų Bažnyčios pripažinimas, jog asmuo gyveno išskirtinį herojišką gyvenimą. Arkivyskupas Teofilius skelbiamas palaimintuoju dėl Sovietinio režimo persekiojimų, kuriuos jis patyrė, nes atsisakė pajungti Bažnyčią komunistinės ideologijos skleidimui ir ryžtingai gynė žmogaus sąžinės laisvę. Arkivyskupo Teofiliaus paskelbimas palaimintuoju yra garbė visai lietuvių tautai.

Tuos, kurie yra toli nuo Lietuvos, kviečiame stebėti beatifikaciją per televiziją, radiją ar internetu, o visus, kurie birželio 25 d. bus Lietuvoje, kviečiame 14 val. į Katedros aikštę. Išankstinė registracija nebūtina.

  • Vykstantys į beatifikacija savarankiškai kviečiami planuoti kelionę iš anksto ir pasilikti laiko susirasti vietą automobiliui toliau nuo senamiesčio. Senamiestyje, Katedros a. prieigose, bus draudžiamas eismas. Vilniečiai prašomi naudotis viešuoju transportu.
  • Kviečiame atvykti į Katedros aikštę nuo 10 val., kada bus atidaromi sektoriai. Atvykusieji anksčiau pateks į artimesnius sektorius. 12 val. Katedros aikštėje prasidės programa. Prieš šv. Mišias vyks birželinės Švč. Jėzaus Širdies pamaldos. Šv. Mišios prasidės 14 val., baigsis 16.50 val.

Piligrimus kviečiame

  • pasiimti vandens,
  • pasirūpinti apsauga nuo saulės, lietpalčiu, jeigu numatomas lietus,
  • galima turėti sulankstomas kėdutes.
  • Prašytume į Beatifikaciją nesinešti didelių sunkių daiktų.

Prašome kiekvieną žmogų įeinant į sektorių paimti savanorio duodamą vienspalvę apyrankę, kuri bus leidimo į sektorių ženklas (sektoriai bus sužymėti apyrankių spalvomis). Taip pat įeidami gausite Beatifikacijos knygelę, kuri skirta sekti šv. Mišių eigą. Šv. Mišios bus lotynų kalba.

Kilus klausimams kreipkitės į savanorius Katedros aikštėje. Veiks Informacijos palapinė, budės greitosios pagalbos automobilis, stovės stendai su Katedros aikštės schema. Taip pat bus galimybė įsigyti katalikiškų leidinių.

Po Beatifikacijos sarkofagas su palaimintojo Teofiliaus relikvijomis bus įneštas į Katedrą, kur iki 23 val. kiekvienas galės ateiti pasimelsti Pridėjus maldingą paveikslėlį ar kitą devocionaliją prie sarkofago, ji taps trečio laipsnio relikvija.

PROGRAMA:

Birželio 24–25 d. Vilniaus Katedroje maldos budėjimas per naktį.

Birželio 25 d. 10 val. Katedros aikštėje atidaromi įėjimai į sektorius. Priėję gausite apyrankę – leidimą į sektorių.

12 val. Speciali šventinė programa – giesmės ir liudijimai.

14 val. Iškilmingos šv. Mišios. Joms vadovaus Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas kardinolas Angelo Amato.

Iki birželio 25 d. 23 val. asmeninė malda prašant malonių prie sarkofago su arkivysk. Teofiliaus relikvijomis Katedroje.

Daugiau informacijos: www.teofilius.lt ir www.facebook.com/beatifikacija.