Skantorpo lituanistinės mokyklos vaikai džiaugiasi pažintimi su draugiškais policininkais

Raimonda Kirtiklytė. Skantorpe (angl. Scunthorpe, North Lincolnshire), Central Community centre, jau treti metai veikia sekmadieninė lietuviška mokykla. Bendruomenės dėka mokyklą lankantys mokiniai yra dažnai įtraukiami į įdomią, naudingą veiklą. Šį sekmadienį, Skantorpo lituanistinėje mokykloje vyko susipažinimo su vietos policija renginys. Į renginį atvyko policijos pareigūnai, bendradarbiaujantys su vietos bendruomenėmis ir besirūpinantys kokybišku bendruomenių įsitraukimu į visuomeninį gyvenimą.

Pagrindinis susitikimo tikslas buvo supažindinti Skantorpo mieste gyvenančias lietuvių šeimas su policijos teikiamomis paslaugomis ir pagalba, o kartu ir sugriauti nusistovėjusius stereotipus apie policiją ir jos darbą.

Pagal Jungtinėje Karalystėje nusistovėjusią tvarką, policijos padalinys, dirbantis su vietos bendruomenėmis, ypač šiuo pilnu išbandymų periodu, nuoširdžiai siekia sukurti stiprius santykius su emigrantų bendruomenėmis. Tokiu būdu siekiama problemas spręsti kartu, įtraukiant visus gyventojus.

Renginio metu ypač daug dėmesio buvo skirta vaikams, kurie yra viena labiausiai pažeidžiamų visuomenės dalių. Policijos pareigūnai visiems susirinkusiems vaikams ir jų tėvams visų pirma kalbėjo apie policininkų kaip draugiškų suaugusiųjų svarbą. Pristatymo metu buvo akcentuojama, kad vaikai jau nuo jauno amžiaus turi suprasti, kuo galima pasitikėti ir kuo ne, o taip pat – kaip yra svarbu būti sąmoningu visuomenės nariu ir įvykus nelaimingam nutikimui informuoti policiją. Vaikams, be abejo, buvo įdomu pasiklausyti ir įvairių nuotykių iš policininkų gyvenimo. Vaikai labai smagiai pasijuokė sužinoję, jog policijos pareigūnai turi ir asmeninį gyvenimą, o laisvu nuo darbo metu mėgsta veikti tą patį, ką ir vaikai.

Šį išskirtinį rytą mūsų mokykloje taip pat daug dėmesio buvo skirta patyčioms ir neapykantos nusikaltimams. Pareigūnai dalijosi savo darbo patirtimi ir pagrindine problema, susijusia su neapykantos nusikaltimais, – baime būti nesuprastam. Policininkai akcentavo, kad visoje Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems žmonėms galioja vienodos teisės ir niekas negali būti įžeidinėjimas, diskriminuojamas ar kitaip neigiamai veikiamas dėl savo tautybės, rasės ar religijos.

Susitikimo metu taip pat buvome supažindinti su pagrindiniais įstatymais, kurie naudingi emigrantams ir galimai skiriasi nuo kitose šalyse esančių įstatymų. Taip pat trumpai aptarti pagrindiniai emigrantų daromi pažeidimai ir tai, kaip šių pažeidimų reikėtų išvengti.

Draugiški policijos pareigūnai skyrė dėmesio ir laiko aptarti visiems rūpimiems klausimams, ypač tiems, kuriuos uždavė vaikai. Kaip paaiškėjo, vaikams labai svarbu žinoti, ką reikėtų daryti pametus brangų daiktą, ko nereikėtų daryti tamsiu paros metu ir kaip reikėtų elgtis pamačius vykdomą nusikaltimą. Susitikimą su policininkais užbaigėme apžiūrėję tikrą policijos automobilį bei jame įmontuotą techniką. Vaikai galėjo atsisėsti į automobilio vidų, išbandyti, kaip dirba sirenos, taip pat pasimatuoti policininkų uniformą.

Nuoširdžiai džiaugiamės nauja draugyste su savo regiono policija ir tikimės tolimesnio sėkmingo bendradarbiavimo.

Skantorpo Lietuvių Bendruomenės nuotraukos

pasauliolietuvis.lt

Mielai pasidalysime svetainėje ir žurnale skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.