Šimtmečio varpas kviečia viso pasaulio lietuvius ir draugus asmeniškai pasveikinti Lietuvą!

Vilniaus Katedros aikštėje 100-mečio proga iškilo įspūdinga interaktyvi instaliacija „Šimtmečio varpas“. Iki kovo 11 d. Vilnius kviečia viso pasaulio lietuvius ir Lietuvos draugus asmeniškai pasveikinti Lietuvą, švenčiančią atkurtos valstybės šimtmetį ir įsiamžinti „Šimtmečio varpe“.

Modernios Lietuvos simbolis – interaktyvus Šimtmečio varpas Katedros aikštėje – tai spalvingas dvi tonas sveriantis modernių technologijų varpo formos LED ekranas, kuriame su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu susiję unikalūs kadrai, Nepriklausomybės akto signatarų portretai, šių dienų Lietuvos piliečių bei svečių veidų nuotraukos pasakoja Lietuvos valstybės istoriją, nukelia į svarbių šalies įvykių prisiminimus ir sujungia praeitį su ateitimi, kurią visi kuriame.

Šiandien Vilnius kviečia viso pasaulio lietuvius bei Lietuvos bičiulius pasinaudoti unikalia galimybe – asmeniškai pasveikinti Lietuvą ir prisidėti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo akcijos AČIŪ ir įsiamžinti Šimtmečio varpe. Tereikia siųsti elektroninius atvirukus ir jais dalytis su savo draugais, pažįstamais ir Jums svarbiais žmonėmis (žr. http://www.lietuva.lt/100/lt/pazink#discover_1). Visi atvirukai bei sveikinimai iki kovo 11 d. (imtinai) bus matomi Šimtmečio varpe Vilniaus širdyje ir taps šimtmečio veidų koliažo ant Šimtmečio varpo dalimi.

Projekto pabaigoje visa sukaupta ir Šimtmečio varpo instaliacijoje parodyta informacija bus įrašyta į šiuolaikinę laikmeną ir, kaip Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį šventusių Lietuvos piliečių ir svečių dovana, išsaugota ateities kartoms. Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kviečiame įsiamžinti Šimtmečio varpe ir tapti Valstybės šimtmečio herojais!

 

pasauliolietuvis.lt