Sidnėjaus Lietuvių Bendruomenėje švenčiant Motinos dieną netrūko žiedų ir šypsenų

Ant savo rankų Tu mane pakėlei,
Ir nieks manęs išplėšti negalės.
Tu pirmąkart parodei saulės spindulėlį
Ir baltą pienės pūką ant žolės…

Pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena. Tai visų laukiama, tauriausia metų šventė.

Saulėtą gegužės 7-osios sekmadienio popietę gėlių žiedai, šypsenos ir koncertas buvo skirti mieloms Mamoms, Močiutėms, svečiams Sidnėjaus lietuvių klube „Dainava“.

Kiekvienais metais Lietuvių klubas Sidnėjuje vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir šių metų gegužės 7 dieną Lietuvių klubo bendruomenė kartu su Sidnėjaus apylinkės valdyba ir lituanistine mokyklėle sukvietė į šventinį koncertą, skirtą Motinos dienai paminėti.

ALB Sidnėjaus apylinkės valdybos pirmininkė Monika Čyplienė-Šerlinskaitė šventinį sveikinimą pradėjo žodžiais: „Mama – tai visų mūsų pradžia, tai gyvybė, namų šviesa ir siela…“ Ypač prasmingus žodžius ji tarė apie mamas ir jų vaidmenį kiekvieno iš mūsų gyvenime bei paprašė bendruomenę pagerbti tylos minute visas mamas, kurių šiandien jau nebėra kartu su mumis.

Nuoširdžiai šiltus sveikinimo žodžius visoms mamoms skyrė ir Lietuvių klubo „Dainava“ vadybininkė Aida Abromas , o skambant būgnų ritmams mokyklėlės auklėtinis Natas nuotaikingu muzikiniu kūriniu pradėjo šventinį koncertą. Gausiai susirinkusius svečius pasveikino Sidnėjaus lituanistinės mokyklos mokiniai spektakliu „Dangus griūva“, kurį organizavo ir jam vadovavo vienas tėvelių – Germanas Peleckis.

Po vaikučių pasirodymo Sidnėjaus apylinkės valdyba kvietė visus pasivaišinti kava ir gardžiais pačios Monikos gamintais kepiniais. Mamytės buvo maloniai nustebintos įteikus joms gėlių bei sutiktos su šampano taure, o šauniu muzikiniu kūriniu, mušant kibirams, koncertą vėlgi užbaigė Austėja ir Natas.

Žinoma, šventė dar nesibaigė, mat mokyklėlės vaikučiai, vadovaujami dailės ir darbų mokytojos Gitos Gilvydis ir tėvų komiteto pirmininkės Jurgitos Bieri, jau kelias savaites stropiai ruošėsi Motinos dienai, tad dabar jie visus pakvietė į mugę, kurioje svečiai galėjo įsigyti jų pačių vaikų rankomis pagamintų darbelių: kvapnių sausainių, spalvinguose vazonėliuose susodintų augalų, unikalių vėrinių bei kitų dirbinių.

Renginio pabaigą vainikavo Mamos, pasipuošusios karūnomis. Jas laimėjo jų vaikai, dalyvaudami estafetėse bei varžybose, kurioms vadovavo Jurgita Bieri ir Jurgita Miller. O vaikai su gėlių žiedais skubėjo Motinos dienos proga pasveikinti savo ir visas salėje susirinkusias Mamas, Močiutes bei renginio viešnias ir linkėjo joms sveikatos ir būti laimingoms.

Dalia Elena Solovjovienė,
Sidnėjaus lituanistinės mokyklos mokytoja ekspertė

Sidnėjaus lituanistinės mokyklos archyvo nuotr.

pasauliolietuvis.lt