Siekiama išsaugoti nykstantį Mažosios Lietuvos istorinį-kultūrinį paveldą

Jūratė Caspersen. PLB Kultūros komisija bendradarbiauja su Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios VšĮ „Augustana“ (vadovas Gintaras Šiaudinis) tęstiniame projekte, kuris rūpinasi istorinio-kultūrinio paveldo Mažojoje Lietuvoje išlaikymu, senųjų kapinių tvarkymu ir metalinių kryžių atstatymu. 2016 m. liepos 21–22 d. Tauragėje vyko darbo grupės susitikimas, kuriame dalyvavo ir PLB Kultūros komisijos pirmininkė Jūratė Caspersen.

Darbo grupė, kurioje veikia žymūs Mažosios Lietuvos krašto istorinio-kultūrinio paveldo tyrėjai mokslininkai dr. Martynas ir Marija Purvinai, Lietuvos Kultūros paveldo departamento Kontrolės skyriaus valstybiniai inspektoriai, Tauragės rajono savivaldybės specialistai bei įvairių kultūrinio paveldo išsaugojimo organizacijų atstovai, ekspedicijos per daugelįTauragės, Pagėgių ir Šilutės rajonų savivaldybėse esančias evangelikų liuteronų kapinaites metu įvertino jų priežiūros būklę, diskutavo apie ateityje vyksiančius kapinaičių duomenų bazės plėtros projektus ir kapinaičių tvarkymo talkas ir stovyklas, į kurias bus stengiamasi įtraukti iš šio krašto kilusius Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius žmones.

IMG_0411

 

IMG_0415

 

Apleistos evangelikų liuteronų kapinaitės Mažojoje Lietuvoje (Lietuvos teritorijoje)

Apleistos evangelikų liuteronų kapinaitės Mažojoje Lietuvoje (Lietuvos teritorijoje)

Darbo grupė taip pat aplankė Plaškių bažnyčios pastatą, kurio likimas spręsis netolimoje ateityje, ir parengė bei įteikė Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui kreipimąsi, kad yra būtina išsaugoti šį pastatą kaip labai vertingą kultūros paveldo objektą. Yra būtina šį pastatą atstatyti ir restauruoti, pritaikant jį religinėms, kultūrinėms ir pažintinėms reikmėms.

Apleista ir griūvanti Plaškių evangelikų liuteronų bažnyčia (Pagėgių savivaldybėje)

Apleista ir griūvanti Plaškių evangelikų liuteronų bažnyčia (Pagėgių savivaldybėje)

Jūratės Caspersen nuotraukos

 

pasauliolietuvis.lt

Mielai pasidalysime svetainėje ir žurnale skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.