Nustebsite, kokių įdomybių galima rasti Lietuvoje!

Virselis_AnyksciaiAr žinote, kad Vilnius prakalbino savo skulptūras? O Kaunas yra dizaino miestas? Kad Klaipėdoje galima išgirsti ir pamatyti šokantį pasakojimą apie miesto bažnyčias? Dažniausiai trokštame pamatyti tolimus egzotiškus kraštus, tačiau tikrai nustebsite, kiek neįtikėtinų dalykų galima aptikti Lietuvoje.

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) rekomenduoja atrasti naujas, originalias lankytinas vietas, renginius bei pramogas visoje Lietuvoje. Nustebinsite ne tik svečius iš užsienio, bet ir patys iš naujo pažinsite Lietuvą ir liksite sužavėti.

„Vilniaus kalbančios skulptūros“

Vilnius tapo ketvirtuoju miestu, prakalbinusiu savo skulptūras. Joms gyvybė jau įkvėpta Kopenhagoje, Londone ir Mančesteryje. 2015 m. užkrėtęs Vilnių, virusas persikėlė į San Diegą bei Čikagą ir tai dar ne pabaiga! „Vilniaus kalbančios skulptūros“ – interaktyvus kultūrinis-edukacinis projektas, jungiantis kelias meno sritis ir šiuolaikines technologijas. 15 Vilniaus senamiesčio skulptūrų kviečia į asmenišką pokalbį telefonu. Tiesioginio skambučio metu klausytojai gali pažinti skulptūrose įamžintas asmenybes ar personažus, drauge – kultūrinį, istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldą. Visos skulptūros kalba lietuvių ir anglų kalbomis, o Tarasą Ševčenką galima išklausyti ir ukrainiečių, Romainą Gary – prancūzų, o Cemachą Šabadą – jidiš kalba. Užupio Angelas kalba specialiai vaikams (http://mmcentras.lt).

PL_Kovas_Balandis su virseliais-21

Medžių lajų takas Anykščiuose

2015 m. vasarą Anykščių regioniniame parke buvo atidarytas pirmasis Baltijos šalyse ir pirmasis Rytų Europoje Medžių lajų tako kompleksas tapo tikra turizmo sensacija, jis sulaukia ypač didelio lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių antplūdžio. Antano Baranausko apdainuotasis Anykščių šilelis dėl naujojo Medžių lajų tako tapo pėsčiųjų, dviratininkų, vandens bei automobilių turizmo trasų sankirta. Norintiems turiningai praleisti laiką siūlome užsisakyti pažintinę programą ir Medžių lajų taku keliauti su gidu.  Šiemet per Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos surengtus apdovanojimus Anykščių medžių lajų takas pripažintas turizmo inovacija Nr. 1 pasaulyje (anyksciuparkas.lt/parko-lankytojams/medziu-laju-takas).

Ventės rago ornitologinė stotis ir lankytojų centras

Įgyvendinus Europos Sąjungos ir biudžeto lėšomis finansuotą projektą, baigtas statyti lankytojų centras, jame įruošta paukščių migracijos ekspozicija, išvystyta informacinė sistema, aplinka pritaikyta lankymui. Ventės ragas – turizmo traukos vietovė, kasmet pritraukianti įspūdingus turistų srautus (vros.lt/).


Kruizas Nemunu „Kaunas–Birštonas–Kaunas“

Nuostabi proga turiningai praleisti laisvadienį ant vandens, kur keliautojai galės stebėti nuostabias Kauno marių pakrantes, Nemuno vingius bei pramogauti ar atsipūsti pastaraisiais metais įspūdingai atsinaujinusiame Birštono kurorte (kaunastic.lt).

PL_Kovas_Balandis su virseliais-22


Į Raudondvarį – pramoginiu laivu ,,Kaunas“

Pramoginis laivas ,,Kaunas“ kiekvieną sekmadienį plukdo iš Kauno senamiesčio į Raudondvario dvaro ansamblį. Čia keliautojus pasitinka teatralizuotos ekskursijos su grafiene Rozalija arba jos tarnaite Felicija. Nenorintiems dalyvauti ekskursijoje alternatyva tapo apsilankymas Kauno rajono muziejuje arba Raudondvario oranžerijos restorane. Daugiau apie 5 val. maršrutą rasite: 
(e-bilietas.vandensturai.lt).

Šokio ir garso ekskursija „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda / Memelis“

Tai šokio ir garso spektaklis-ekskursija po 7-ių senosios Klaipėdos bažnyčių vietas, keliant klausimą, kas mes esame, kai pamirštame, ir kuo tampame, kai prisimename? Tai naujas, netikėtas uostamiesčio potyris, kurio metu sužinosite, kur stovėjo pirmosios 7 Klaipėdos bažnyčios, kaip jos atrodė, kokie žmonės gyveno Turgaus gatvėje (Dance.lt arba facebook.com/events/395910153952730).


Kulinarinė-pramoginė kelionė laivu

„Pamario žuvėjų giliukiai“, Šilutės r. „Pamario žuvėjų giliukiai“ (pamario žuvėjų laimikiai) – išskirtinis maršrutas, kurį sudaro 3 val. pažintinė-kulinarinė kelionė laivu po Nemuno deltą maršrutu: Minijos upė–Minijos kaimas–Upaitės upė–Kniaupo įlanka–Kuršių marios–Nida–Atmatos upė–Uostadvaris–Krokų lankos ežeras–Minijos upė. Kelionės metu galėsite ne tik gėrėtis vienais gražiausių Lietuvos gamtovaizdžių, bet ir paragauti kulinarinio paveldo – rūkytos žuvies ir žuvienės. Taip pat kviečiame apsilankyti kasmet rudens pradžioje Šilutėje organizuojamame tarptautiniame žuvienės virimo čempionate, kurio metu būsite vaišinami gardžiausiomis žuvienėmis, sužinosite, kuo skiriasi tikra žuvienė nuo žuvies sriubos (siluteinfo.lt).

RENGINIAI LIETUVOJE – 5 IDĖJOS PAVASARIUI

Gegužės 5 d. Kauno raj., Zapyškis. Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“ Festivalis skirtas visai šeimai, nemokamas ir tradiciškai vyksta prie įspūdingos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios Zapyškyje. Kasmet čia sulaukia net iki 5000 aitvarų mėgėjų iš visos Lietuvos. Į dangų pakyla šimtai aitvarų, rengiamos aitvarų sklandymo varžybos, lankytojai džiaugiasi spalvotu dangumi ir įvairiais koncertais bei kitomis lauko pramogomis.

Gegužės 14 d. Palanga. Gintarinis savaitgalis ir gintaro rinkimo čempionatas Jau tapo tradicija, kad jūrų dievas Bangpatys kiekvieną pavasarį pramogautojus sukviečia į Gintarinį savaitgalį Palangoje – pramogą, kurios svečiai pakliūna į gintaro lietų. Specialiai gintaro rinkimo čempionatui bus įrengta 10 gintaro rinkimo zonų su jūros kranto imitacija. Kiekvienoje jų bus pažerta po 100 gramų gintaro, sumaišyto su jūros bangų į krantą išmetamais dumblais, žolėmis medžio šakelėmis, o dalyviai rungsis, kuris per 2 minutes surinks daugiausiai gintaro.

Gegužės 14–15 d. Radviliškio raj. Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“ Laukiama, kad šiemet šventėje savo žiedais pradžiugins net 430 rūšių tulpių kolekcija! Į XX amžiaus pradžią festivalio dalyvius nukels dvarą supantis, skulptūromis ir mažąja architektūra papuoštas peizažinio tipo 28 hektarų dvaro parkas, pasižymintis įspūdingais tvenkiniais su salomis.

Gegužės 21 d. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose vyks Gatvės muzikos diena Tai bus jau 10-oji, jubiliejinė, gatvės muzikos šventė, kurios metu į gatves muzikuoti išeis tūkstančiai žmonių. Muzikanto ir aktoriaus A. Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Prieš dešimtmetį startavusi Vilniuje, šventė dabar vyksta visoje Lietuvoje ir visi renginiai yra nemokami.

Gegužės 27–29 d. Neringa. Aktyvaus laisvalaikio festivalis „Sveika, Neringa“ Pasitikdama vasaros sezoną Neringa pirmą kartą taps Lietuvos sveikos gyvensenos sostine. Čia vyks mankštos su geriausiais kūno rengybos treneriais, maudynės Kuršių mariose, Nidos triatlono varžybos, taip pat rungsis ir paspirtukų, riedučių mėgėjai, vyks rampinių dviračių varžybos, planuojamas ir jėgos aitvarų čempionatas bei burlenčių varžybos, daugybė kitų aktyvaus laisvalaikio pramogų.

Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos informacija ir nuotraukos

www.lithuania.travel

Straipsnis publikuotas “Pasaulio lietuvio” 2016 m. kovo-balandžio numeryje