MŪSŲ NEPRIKLAUSOMYBĖ VAKARŲ SPAUDOJE: “NE, MES NESULĖTINSIME ŽINGSNIO”

Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo praėjo ketvirtis amžiaus. Kaip į Lietuvos žingsnį reagavo Vakarų pasaulis? Galimybę prie puodelio kavos peržvelgti to meto laikraščius ir žurnalus suteikia virtuali paroda „Ne, mes nesulėtinsime žingsnio“.

Parodoje, kuri visiems prieinama Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos svetainėje (www.lnb.lt), pateikiamos citatos iš 1990 metų Vakarų spaudos publikacijų apie Lietuvą.

Pavadinimą įkvėpė 1990 m. kovo pabaigoje viename didžiausių JAV dienraščių „The New York Times“ paskelbta išeivijos menininko Jono Meko esė „No, my friends, we won’t go slow“ („Ne, mano draugai, mes nesulėtinsime žingsnio“).

New York Times_JAV

Lietuvių ir anglų kalbomis parengtą parodą sudaro citatos iš 14 šalių spaudos: nuo tolimųjų Australijos ir Brazilijos iki Skandinavijos ir kaimyninės Lenkijos. Šiuo intensyviu laikotarpiu apie Lietuvą rašė tiek didieji laikraščiai, tiek regioninė spauda. Parodoje pamatysite vardų, kurie įėjo į žurnalistikos istoriją: cituojami Pulitzerio premijos laureatai A. M. Rosenthalis, Davidas Remnickas, Maureen Dowd ir daugelis kitų žymių autorių. Iškarpas apie Lietuvą ir tuometinę jos politinę situaciją kruopščiai rinko ir kaupė užsienio lietuviai bei Lietuvos bičiuliai, gyvenę svetur.

Bendradarbiaudamas su LR Užsienio reikalų ministerija, parodą parengė LNB Lituanikos skyrius.

Parodą rasite čia.