LRT LAUKIA LIETUVIŠKOS TAPATYBĖS TYRĖJŲ

Antanas-Raciunas-624x964

Lietuviško kino pradininkas JAV lietuvis Antanas Račiūnas

Lietuvos radijas ir televizija jau antrą sezoną žiūrovus kviečia žiūrėti laidas „Tapatybė.LT“. Šį sezoną laida „Tapatybė.LT“rodoma šeštadieniais 23:30 Lietuvos laiku, taip pat transliuojama tiesiogiai portale lrt.lt. Laida kartojama sekmadieniais 11:55 ir trečiadieniais 13:40.

„Praėjo tie laikai, kai geografinės sienos griežtai skirstė į šalis ir bendruomenes. Žmonės dabar ne tokie užsisklendę kaip Viduramžiais ar net kaip prieš keliolika metų, – įsitikinęs laidos vedėjas Modestas Mastavičius. – Pasaulyje ryškėja tendencija jungtis, šiandien žmogus tampa pasaulio piliečiu. Tačiau, iš kitos pusės, globalizuotoje visuomenėje atsiskleidė poreikis išsaugoti originalių kultūrų įvairovę, savitumą ir etninį paveldą.“

„Tarptautinis Lietuvos tapatybės žymėjimas susidaro iš dviejų raidžių – LT. Tad šioje laidoje mėginame atsakyti į klausimą: kas yra toji tapatybė LT? Ieškodami atsakymų, pasakojame apie pasaulį Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje, dalinamės lietuvių sėkmės istorijomis bei išeivių aktualijomis. Tikimės, kad tai sudomins po pasaulį pasklidusius tautiečius ir savotiškai sujungs juos bent šeštadienio vakarais“, – sako laidos kūrėjai.

Laidos kūrėjai šiais metais kviečia žiūrovus tapti laidos bendraautoriais. Savo nufilmuotą medžiagą, vienaip ar kitaip apmąstančią dabartinę lietuvišką tapatybę, kiekvienas pagal žemiau aprašytus techninius reikalavimus gali teikti laidos rengėjams.

1.Filmavimui tinka šiuolaikinė skaitmeninį vaizdą fiksuojanti įranga. Tinka ir su Iphone nufilmuota (horizontaliai) 1080p arba 720p nemontuota MOV konteineryje išsaugota medziaga. Garsas turėtų būti įrašomas pajungto išorinio mikrofono pagalba.

2.Priimami failo išplėtimai (konteineriai): MOV, QT , AVI, MPEG, MPG, MP4.

3.Audio: stereofoninis garsas pateikiamas: kanaluose (galutinis stereofoninis takelis), monofoninis – abiejuose kanaluose tapatus; negalimas garso signalų L (Left) – pirmo ir R (Right) – antro kanalų elektrinis priešfazis; mono garso atveju garso lygiai 1 ir 2 kanaluose neturi skirtis daugiau nei 0,5dB; nominalus garso lygis -12 dBfs. Galimi trumpalaikiai garso pikai neturi viršyti -9 dBfs.

4.Bet kokioje laikmenoje išsaugotas, atkūrimo aparato ar TV įrangos grandies dalyje sukurtas analoginis TV signalas turi būti PAL/625, 50 Hz, sinchronizacijos signalo lygis 0,3 V, skaisčio signalo lygis 0,7 V, vaizdo formatas 16:9. Norint išimties tvarka TV programas kurti analoginiu formatu, naudojama tik “Betacam SP” analoginio formato įranga.

5.TV programos garsas turi būti monofoninis, vienodas ir sinfazinis dviejuose takeliuose arba stereo-, sinchroniškas su vaizdu, garso signalo lygis -9 -12 db.

6.Mėgėjiško formato (VHS, DV ar pan.) įranga TV programoms, transliuojamoms per LRT TV programas, kurti nenaudojama, išskyrus specialiai aptartus ir su LRT vadovybe suderintus atvejus (pvz., užsienio kelionės, realybės šou ir pan.). Leidžiami mėgėjiško formato įranga nufilmuoti fragmentai, kurių bendra trukmė neviršija 10 procentų atskiros programos trukmės, pateisinami programos specifika, titrais nurodant medžiagos kilmę.

7.TV programa turi būti pateikiama pagal suderintą grafiką ne vėliau kaip prieš 48 val. iki eterio. Skaitmeniniais formatais nufilmuota ir parengta programa perduodama į LRT per FTP serverį arba pateikiama tapatybe@lrt.lt per wetransfer.com arba dropbox.com

8.Visais papildomais klausimais galima kreiptis į laidos „Tapatybė.LT“ prodiuserį Vladą Linauską el.paštu tapatybe@lrt.lt