LIUKSEMBURGO LIETUVIAI ŠVENTĖ VASARIO 16-ĄJĄ

o_1absghh6717nc2ar1seoc9nus5272016 m. vasario 17 d. Liuksemburgo lietuviai susibūrė kultūros centro „Schéiss“ salėje švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Svečius pasitiko renginio šeimininkai – Lietuvos Respublikos ambasadorius Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei Gediminas Varvuolis, Europos Audito rūmų narė Rasa Budbergytė, Lietuvos Respublikos Garbės konsulas Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje Robert Wagener ir Liuksemburgo lietuvių bendruomenės pirmininkė Eglė Jurienė.

Savo kalboje svečiams, tarp kurių taip pat buvo ir Liuksemburge reziduojančio diplomatinio korpuso nariai bei Liuksemburgo valdžios atstovų, ambasadorius pristatė Vasario 16-osios svarbą dabartiniam Lietuvos valstybingumui. Audito rūmų narė Rasa Budbergytė tautiečiams palinkėjo santarvės ir vienybės, darbo vardan Lietuvos. Garbės konsulas Robertas Wageneris atkreipė dėmesį į pažangą, kurios pasiekė Lietuva nuo 1990-ųjų ir prisiminė savo ryšius su Lietuva dar iki jam tampant Garbės konsulu. Galiausiai, Liuksemburgo, kuriame gyvena apie 700 lietuvių, lietuvių bendruomenės pirmininkė visus pasveikino su šia gražia švente, savo kalboje bendruomenę palyginusi su sodu, į kurio grožį kiekvienas iš mūsų įneša savą indėlį. Tokie renginiai yra tarsi gyvybės vanduo šiam sodui, nes jie mus suburia ir perduoda ypatingų švenčių minėjimo tradicijas mūsų vaikams.

o_1absghh671ro0og51qkf54p1fda31

Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas (vadovas – kpt. Ričardas Čiupkovas, solistas – Jurgis Brūzga) vakaro svečiams atliko populiarias Lietuvos ir užsienio atlikėjų dainas, o muzika skambėjo visą vakarą. Be įprastų užkandžių, svečiai turėjo progą prisiminti šakočio skonį, kurio ypač laukė mažieji lietuviukai. Nors šventė vyko darbo dieną, svečiai neskubėjo skirstytis.

o_1absghh67lptafoio91o6319a133

Foto © Ramūnas Astrauskas

Liuksemburgo Lietuvių Bendruomenės informacija

Ričardas Ulozas

Daugiau nuotraukų http://tvsdigital.com/vasario-16-d-liuksemburge/