Lietuvių bendruomenės susitiko su Norvegijos Parlamento politikais

susitikimas stortinge 2 31.03.2016Vidurio ir Rytų Europos centro (SØK) iniciatyva Norvegijos Parlamente Osle (Stortinget) buvo surengtas Norvegijos lietuvių susitikimas. SØK pasveikino visus susirinkusiuosius praėjusios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos ir šv. Velykų progomis. Susitikime ir diskusijoje dalyvavo Norvegijos lietuvių bendruomenė (NLB), vienijanti Norvegijos lietuvių bendruomenes. NLB atstovavo nariai iš 5 bendruomenių: Oslo, Drameno, Opdalio ir Hedmarko, Vestfoldo bei Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungos.

Dalyviams suteikta reta galimybė apžiūrėti Norvegijos Parlamento rūmus. Po šios ekskursijos su Parlamente dirbančiais politikais vyko dalykinis susitikimas aptarti Norvegijoje gyvenantiems lietuviams aktualius klausimus:

• Norvegijos ir Lietuvos dvišaliai santykiai.

• Integracijos klausimai, kaip, pavyzdžiui, nemokami norvegų kalbos ir įvado į Norvegijos visuomenę kursai, pagalba įsitvirtinant darbo rinkoje.

• Lietuviškų kultūros renginių finansavimo galimybės.

• Vaiko teisių apsaugos Norvegijoje klausimai: atstovavimas tėvams bylų nagrinėjime, bendradarbiavimas su Lietuva, tarpkultūriniai aspektai tarnyboje bei informacijos sklaida.

• Balsavimo galimybės Norvegijoje ir dviguba pilietybė.

Diskusijai vadovavo Norvegijos parlamento narė Bente Stein Mathisen. Norvegijos delegacijos Šiaurės Taryboje vadovo pavaduotojas Michael Tetzschner pasidalino savo prisiminimais  apie lemtingus Lietuvai 1990-ųjų metų įvykius.

susitikimas stortinge 331.03.2016

Įžvalgos iš to laikmečio sutiktos nuoširdžiai. Norvegijos politikai įsiklausė į lietuvių pastabas ir išklausė pasisakymų apie gyvenimo Norvegijoje ypatumus. Politikai ne tik išgirdo lietuvių bendruomenių atstovus, bet ir panoro gauti daugiau informacijos bei pasiūlymų lietuviams rūpimomis temomis. Po susitikimo Norvegijos lietuvių bendruomenių nariai dalijosi gerais įspūdžiais, buvo sužavėti supratingumu ir tiesioginiu Norvegijos politikų bendravimu. Nutarta parengti bendrą laišką su pasiūlymais ir išsiųsti į atitinkamus Stortingo komitetus.

susitikimas stortinge 31.03.2016

Tai buvo unikali galimybė susitikti, išklausyti ir išsakyti savo mintis įstatymus leidžiantiems Norvegijos politikams. Nuoširdžiai dėkojame Vidurio ir Rytų Europos centrui (SØK) ir Jurginai Mačiulytei-Henriksen už suteiktą tautiečiams išskirtinę progą  pabendrauti su Norvegijos įstatymų leidėjais.

Susitikimas Stortinge -Norvegijos parlamento vadovas

Tekstą parengė Tomas Kinta, NLB atstovas spaudai