LIETUVA NAUJAMIESTYJE KVIETĖ, IR LIETUVA LONDONE ATSILIEPĖ

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro raginimu ikimokyklinio ugdymo įstaigos Lietuvoje ir svetur dalyvavo pilietinėje akcijoje “Lietuva kviečia”. Jubiliejinės Kovo 11-sios proga mažieji lietuviukai Lietuvoje ir kituose kraštuose šiandieninių technologijų pagalba susitiko, bendravo ir mokėsi švęsti Nepriklausomybės atkūrimo šventę. Tarp jų – Panevėžio rajono Naujamiesčio vaikų darželio ir Londone veikiančios lituanistinės ir menų mokyklos “Moksliukas” auklėtiniai. Jie susitiko Panevėžio rajono Naujamiesčio vidurinės mokyklos ir šiuolaikinių technologijų pagalba.

lietuva kviecia 002

Panevėžio rajono Naujamiesčio ir Londono lietuviukai švenčia Kovo 11-ąją. 2015. Organizatorių nuotrauka.

Panevėžio raj. Naujamiesčio vidurinėje mokykloje svečiavosi Naujamiesčio vaikų lopšelio – darželio vaikai. Kartu su antrokais Skype ryšio pagalba  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo  25 – mečiui paminėti nutiesėme teletiltą tarp Naujamiesčio ir Londono. Akcijoje „Lietuva kviečia“ dalyvavo Londone gyvenantys ir Lietuvių vaikų darželį „Moksliukas“ lankantys vaikai. Jiems Panevėžio rajono Naujamiesčio vidurinės istorijos mokytojas Paulius Grinkas pristatė trumpą Lietuvos istoriją.

Teletilto metu vaikai vieni su kitais susipažino, pristatė savo mėgstamiausias spalvas. Iš jų sudėliojo ir Lietuvai dovanojo vaikų rankomis sušildytą vėliavą ir lietuviškas dainas. Kartu traukėme Sigito Gedos žodžiais parašytą dainą „Žemėj Lietuvos“. Sujaudino visus šios dainos aidas Anglijoje. Dar karščiau ėmė plakti mažųjų lietuvių širdys ir Naujamiestyje, ir Londone. Tai yra neįkainojama dovana Lietuvai. Ačiū organizatoriams už idėją.

Eglė Čepulienė, Panevėžio r. Naujamiesčio vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja