Kolorade lietuviai žiemą iš kiemo varė dainomis, šokiais ir energingomis estafetėmis

Paskutinį vasario šeštadienį Kolorado lituanistinės mokyklos mokiniai kartu su tėveliais susirinko pasitikti artėjančio pavasario ir išvaryti žiemos lauk, kad ši sugrįžtų jau tik kitais metais. Saulėtą ir beveik pavasarišką (be sniego!) šeštadienį Kolorado lituanistinės mokyklos bendruomenė šoko, triukšmavo, linksminosi ir visaip kitaip varė lauk iš savo kiemo žiemą.

Kornelija VIEČAITĖ,  Kolorado lituanistinės mokyklos mokytoja

PASAULIOLIETUVIS.LT

Įsikūniję į velnius, raganas, laumes ir kitus personažus dalyviai budino iš žiemos miego meškas, vaizdavo raguotuosius oželius, rodė, kas kaip moka šokti, bei kilnojo kojeles, „subadytas“ šiaudų batų. Šventę vainikavo tradicinė Užgavėnių vinis – dvikova tarp pavasario ir žiemos simbolių – Kanapinio ir Lašininio, kuriuos šį kartą įkūnijo vyresniųjų klasių berniukai. Po aršios kovos su vaikų pagalba laimėjus Kanapiniui dalyviai visi kartu sušoko paskutinį siautulingą šokį, po kurio visi buvo pakviesti vaišintis blynais. O blynų buvo įvairiausių: ir miltinių, ir mielinių, ir lietinių, ir varškėčių – kaip ir priklauso per tikras lietuviškas Užgavėnes.

Vaikams taip pat buvo surengtos ir judrumo varžybos. Rungčių metu teko ir varyti žeme bulvę su medine mentele, ir pasidarbuoti su šaukštu, ir pamiklinti kojas gaudynių žaidimuose. Nors ir išsilakstę bei pavargę, galiausiai vaikai šventę užbaigė su šypsenomis veiduose ir simboliškais prizais rankose.

Galbūt žiema ir sniegas iš Kolorado dar nepasitrauks, bet Kolorado lietuviai siunčia savo Užgavėnių energiją ir į Lietuvą, kad žiema ir sniegas iš ten pasitrauktų kuo greičiau ir saulėtų dienų būtų vis daugiau.