JUBILIEJINIO KOVO ŽURNALO NUMERIS

2015 kovas virselisNieko stebėtino, kad šio mėnesio žurnalo “Pasaulio lietuvis” svarbiausioji tema – patriotiškumas, kur taip pat leidžia sugrįžti prie praėjusių metų lapkritį vykusių LR Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos eilių posėdžių. Pirmąjį pavasario mėnesį pasiveja ir vasario nutikimai – Pasaulinė cepelinų diena bei ypač vasario mėnesį ryški knygų rašymo ir skaitymo tema, kurią mėnraštis pristato per dabar Berlyne gyvenančios Linos Ever kūrybą.

Naujausią “Pasaulio lietuvio” numerį verta atsiversti ir dėl Irenos Nakienės-Valio išsamiau papasakotų lietuviškų naujienų iš Niujorko. Pastaruoju metu ten Lietuva amerikiečiams buvo sutinkama per Vilmos Marės unikalų, baltiškame mūsų pavelde prasidendantį rūbų dizainą ir Lietuvą kaip turisto dėmesio vertą kryptį Didžiajame Obuolyje vykusios turizmo mugės metu.

Žurnalui keliaujant į spaustuvę, dar nebuvo žinoma, kad nuolatinė jo autorė Dalia Staponkutė taps Lietuvių kalbos ir literatūros rengiamo kasmetinio “Kūrybiškiausia metų knyga” konkurso laureate. Taip gerai buvo įvertinta Dalios pernai išleista eseistikos knyga “Iš dviejų renkuosi trečią”, kurios fragmentus daug anksčiau galėjo perskaityti “Pasaulio lietuvio” gerbėjai. Sveikinama Dalią, džiaugiamės jos kūrybos įvertinimu, dėkojame jai už bendradarbiavimą, o kovo mėnesio numeryje skaitytojams siūlome jos pasakojimą apie susitikimą su Šveicarijos lietuviais.

Naujienos iš bendruomenių, niekada neišsenkantis archyvų tyrinėtojų džiugesys, tradiciniai laiškai iš Vilniaus lietuvių namų ir kitos publikacijos – kovo mėnesio numeryje, kurį galite įsigyti portale ReadAdvice, Priminimą naują žurnalo numerį visada galite gauti nemokamame Pasaulio Lietuvių Bendruomenės naujienlaiškyje, kurį užsisakyti galite čia, bet dar geriau – žurnalą prenumeruoti ir nesijaudinti, kad kuris nors žurnalo numeris laiku nebus atsiverstas ir perskaitytas.