Dr. Eglės Kačkutės paskaita-diskusija „Motinystė ir migracija“

Šiuolaikinės literatūros tyrinėtoja, literatūros kritikė Eglė Kačkutė pradeda kelionę per lietuvių bendruomenes. Savo paskaitose lektorė kalbės apie svarbius dalykus mūsų diasporai, išsibarsčiusiai po pasaulį.

Eglė Kačkutė – šiuolaikinės literatūros tyrinėtoja, literatūros kritikė, Vilniaus universiteto lektorė, migrantė. 2012 metais disertacijos pagrindu išleido monografiją Svetimos ir Savos (Vilniaus universiteto leidykla), kurioje nagrinėja moterų tapatumus naujausioje britų ir prancūzų moterų prozoje.

Šiuo metu ji yra Airijos mokslų tarybos mokslinė bendradarbė Meinuto universitete (Maynooth University), tyrinėja migrančių motinų pasakojimus šiuolaikinėje transnacionalinėje moterų prozoje. Nuo 2013 metų su fotografe Marina Cavazza vykdo projektą Portrait of a (Working) Mother, kuris gilinasi į išsilavinusių ekspatriančių Ženevoje gyvenimus – motinystės, asmeninio, profesinio ir kultūrinės tapatybės suderinamumo klausimus.

Lietuvių kultūros centras Belgijoje ir Lietuvos Respublikos ambasada Belgijoje  kviečia į pirmąją paskaitą. Vakaro metu bus kalbama apie migraciją, ekspatriantų šeimas, motinystę-tėvystę, kalbos ir savosios kultūros perdavimą, šeimos ir karjeros derinimą, savirealizaciją, darbą su vaikais, rūpinimąsi šeimos nariais, sergančių šeimos narių slaugymą (požiūrį į šiuos darbus ir šių darbų vertę mūsų visuomenėje), savojo ir vaikų identiteto formavimą bei kitus labai svarbius dalykus.

pasauliolietuvis.lt