100 žmonių, buriančių lietuvius pasaulyje, bus įamžinti pašto ženkluose

 

Lietuvos paštas kviečia tapti unikalaus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirto šešių pašto ženklų bloko, pavadinimu „Pasaulio Lietuva“, dalimi. Pirmą kartą pašto ženklus papuoš ne istorinės asmenybės ir praeities herojai, bet šimto dabarties žmonių, kurie telkia ir buria lietuvius visame pasaulyje, atvaizdai. Patekti į šią pašto ženklų mozaiką šansą turės kiekvienas  konkurso dalyvis.

„Mes jungiamės prie smagios ir prasmingos iniciatyvos šimtmečio proga pakviesti 4 milijonus lietuvių visame pasaulyje liepos 6-ąją, Valstybės dieną, kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Tikime, kad lietuvių ar jų palikuonių, kurių širdyse dega meilė mūsų kraštui, pasaulyje yra net daugiau. Todėl tiems žmonėms, kurie įdės daugiausiai pastangų kviečiant viso pasaulio lietuvius giedoti šimtmečio himną, Lietuvos paštas atsidėkos – atvaizduodamas juos unikaliame pašto ženklų bloke. Tad lietuviai iš viso pasaulio, burkimės!“ – kvietė Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Norintieji dalyvauti konkurse ir patekti ant šio unikalaus pašto ženklo turi registruotis iniciatyvos svetainėje www.4000000.lt ir siųsti kvietimus pažįstamiems lietuviams ar jų palikuonims visame pasaulyje jungtis prie 4 milijonų choro. Už kiekvieną patvirtintą kvietimą bus skiriami virtualieji „gintariukai“. Daugiausiai jų surinkusieji taps pretendentais į atvaizdą pašto ženkle.

„Praktika rodo, kad absoliuti dauguma išvykusių lietuvių, ir ypač tų, kurie emigravo prieš kelis dešimtmečius ar dar seniau, ryšį su Lietuva palaiko tik per giminaičius, draugus ar pažįstamus, gyvenančius Lietuvoje. Ko gero, šiandien neberasime nė vieno žmogaus Lietuvoje, kuris nepažinotų bent vieno lietuvio, gyvenančio užsienyje: Londone, Sidnėjuje ar San Paule. Pranešti jiems, kad Lietuva šiemet švenčia Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir pakviesti ta proga kartu sugiedoti himną, manau, yra kiekvieno iš mūsų pilietinė pareiga. Tikime, kad galimybė įsiamžinti pašto ženkle žmonėms taps papildoma paskata“, – sakė iniciatyvos „Lietuva 4.000.000“ vadovas Raimundas Daubaras.

Konkurso būdu įsiamžinti pašto ženkle bus atrinkta 80 žmonių – tų, kurie per iniciatyvos platformą giedoti himno pakvies daugiausiai lietuvių iš visų pasaulio kontinentų.

Dar 20 žmonių, kurie labiausiai nusipelnė savo kasdieniu darbu vienijant lietuvius pasaulyje, išrinks speciali pašto ženklų bloko leidybai surinkta komisija. Komisiją sudaro atstovai iš pagrindinių lietuvius pasaulyje jungiančių organizacijų:

  1. Marijus Gudynas, LR užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius
  2. Kotryna Stankutė, „Global Lithuanian Leaders“ vadovė
  3. Dalia Henkė, „Pasaulio lietuvių bendruomenės“ pirmininkė
  4. Vladas Oleinikovas, „Pasaulio Lietuvių jaunimo sąjungos“ pirmininkas
  5. Ričardas Degutis, LR susisiekimo viceministras, Pašto mokos ženklų leidybos komisijos pirmininkas
  6. Asta Sungailienė, AB Lietuvos pašto generalinė direktorė
  7. Ieva Davydenko, iniciatyvos „Lietuva 4.000.000“ atstovė

 

Konkursas  vyks iki balandžio 15 d.

Pašto ženklų blokas „Pasaulio Lietuva“ bus išleistas birželio 29 dieną. Jame išvysime žmones, kurie  giedoti „Tautišką giesmę“ bus pakvietę daugiausia pasaulio lietuvių.

Konkursą organizuoja iniciatyva „Lietuva 4.000.000“ ir akcinė bendrovė Lietuvos paštas, turinti plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje.

Daugiau informacijos apie konkursą, jo taisykles ir iniciatorius rasite tinklalapyje www.4000000.lt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Daugiau informacijos:


AB Lietuvos pašto atstovas spaudai

Tomas Bašarovas

Tel. (8 5) 239 1622

Mob. 8 652 03234

t.basarovas@post.lt

 

„Lietuva 4.000.000“ komunikacijos vadovė

Aušra Kukelkaitė

Mob. +370 686 67524

ausra@tautiskagiesme.lt